Své hudební umění zde představilo rakouské Accio Piano Trio ve složení Clemens Böck (housle), Christina Scheicher (klavír) a Sebastian Bertoncelj (violoncello). Na koncert tria, které má za sebou i debut ve vídeňském Konzerthausu zavítalo 270 posluchačů, kteří měli možnost zaposlouchat se do skladeb Josepha Haydna, Geralda Resche a Felixe Mendelssohna.

Posluchači na dobrovolnému vstupnému přispěli částkou 24 454 korun, které poputuje na pomoc kostelů. „Festival dává příležitost mladým umělcům a vybírá ty nejlepší. Accio Piano Trio tak zahrálo na Broumovsku čerstvě po koncertech v zahraničí,“ uvedla Tereza Kramplová, ředitelka festivalu.

V sobotu 11. srpna se uskuteční další festivalový koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují. Představí se zde finský hornista Esa Tapani, dále Zuzana Rzounková, Jan Vobořil a klavíristka Jana Goliášová. Koncert bude vyvrcholením týdenního doprovodného programu festivalu „Letních hornových kurzů“, které letos na Broumovsko v termínu od 5. do 11. srpna přivedli mladé hráče na lesní roh z Japonska, Maďarska, Polska, Rakouska, Slovenska a České republiky.

Vzrůstající zájem o kurzy, které se v letošním roce konají počtvrté, svědčí o atraktivitě pozvaných lektorů, špičkovém programu i jedinečnosti místa konání.

Vstupné na koncert je dobrovolné.