„Příchozí mají poslední příležitost vybrat si z mnoha krásných maličkostí, jako jsou plyšové hračky, hrnečky, knížky, dekorativní a umělecké předměty a další předměty," uvedla jedna z organizátorek bazaru Květa Ležovičová. Dodala, že díky zájmu dárců i nakupujících se prozatím podařilo v bazaru utržit neuvěřitelných 23 800 korun. „Částka půjde konkrétně na opravu laviček," dodala Ležovičová.

Přívětivý prostor kuželníku je však využíván i jinak. Slouží jako informační bod, který spadá pod Regionální informační centrum v České Skalici. Další náplní jsou nedělní odpolední programy pod jednotným názvem „Babičky nejsou k zahození". „Díky spolupráci Centra rozvoje Česká Skalice s Městskou knihovnou v České Skalici a dlouholetou pořadatelkou kulturních akcí Annou Řehákovou se zrodil nápad pořádat v kuželníku komorní divadelní představení," vysvětlila Květa Ležovičová.

Poslední program letošního léta se odehraje v neděli hodinu po polední a přenese diváky do doby minulých dvou století. Jeho název „Byla krásná, až to k víře není…" odhaluje, že se bude týkat osoby a díla slavné spisovatelky Boženy Němcové.

Do líbezného Babiččina údolí směřují kroky turistů celoročně. Historické objekty společně s přírodou zde vytvářejí neopakovatelnou harmonickou krajinu s kouzelně klidnou atmosférou místa, kde se zdánlivě zastavil čas.