Stejně jako v minulém díle našeho seriálu jsme i nyní hovořili o všem možném a nemožném. Jméno našeho hosta přilákalo do kongresového sálu mnoho lidí z řad broumovské veřejnosti (snímek vpravo), kteří ocenili spontánnost a otevřenost s jakou reagoval na všetečné otázky a dotazy. Opět nechyběla prezentace fotografií, jak z pracovních cest, tak z rodinného alba.

Na všechny příchozí čekalo zajímavé a divácky poutavé vyprávění o studiu, práci a především cestování. Hned na úvod diváky zaujalo, proč host přichází s kufrem, což Josef Novák později vysvětlil: „Ihned po pořadu totiž odjíždím na letiště a odlétám na svou další pracovní cestu do Athén.“ Proto se tento díl našeho seriálu odehrál bez přestávky, zato byl oživen prezentací výrobků, společnosti VEBA a návodem, jak správně udržovat a pečovat o ručníky, ubrusy či povlečení.

Host se stihl s diváky podělit také o své zážitky z nástupu do profesního života, ze svých cest a neopomněl se zmínit ani o své rodině.
Celé povídání Josef Novák uzavřel anglickým příslovím: „Není dobré být důležitým, ale je důležité být dobrým“, což dokonale vystihlo tuto osobnost, kterou díky našemu pořadu broumovská veřejnost poznala z trochu jiné stránky. A přesně o tom je Křeslo pro hosta…

Jsme rádi, že se druhý díl našeho seriálu o broumovských osobnostech setkal s úspěchem a těšíme se na další pokračování. Výbor ČSŽ Broumov tímto zve širokou broumovskou veřejnost na svoji další akci „Křeslo pro hosta“, do něhož tentokrát usedne Petr Cirkl. O všem možném i nemožném bude vyprávět a dotazy zodpovídat 17. září 2009 v 16:00 hodin, v kongresovém sálu hotelu Praha v Broumově.

(Pavel Novák)