Chtějí podpořit užitečné činnosti

Nezisková organizace s názvem N.o.r.k.a., z. s. (nezisková organizace rockových a kulturních akcí) vnikla nově právě proto, aby podporovala ty, kteří v regionu něco smysluplného a užitečného dělají.

„Našim cílem je prostřednictvím každé pořádané akce podpořit jednotlivce, sdružení či organizace na Broumovsku v jejich činnosti. Ať už výtěžkem se vstupného, materiální podporou, dobrovolnými příspěvky návštěvníků. Chceme tak budovat u všech návštěvníků akcí, zejména u těch mladších, odpovědnost k místu, ve kterém společně žijeme. Chceme je také naučit vnímat potřeby druhých a vzájemně si pomáhat," sdělila Markéta Hanušová, členka sdružení N.o.r.k.a..

Akce Rockovej PSOČUS se bude konat v Kulturním domě v Jetřichově. Turnaj ve stolním fotbale začíná v 17:00 hodin. „Zájemci do turnaje se mohou hlásit ještě do 13. 4. 2015 na telefonním čísle 733 367 133. Pro první tři místa jsou připraveny věcné ceny a poháry z turnaje. Díky sponzorům budou oceněny i více jak první tři místa. Pro všechny účastníky bude připraveno občerstvení, alko i nealko pití a jídlo. Po turnaji a vyhlášení začíná skvělý hudební večer," sdělila Markéta Hanušová.

Během hudebního večera zahrají kapely z okolí jako Silent Avenger z Velkého Poříčí, Sunday Jam taktéž z Velkého Poříčí, ale také přespolní hosté Dysangelium z Pardubic, Čertůf punk ze Svitav a peckou večera bude známá kapela Totální nasazení ze Slaného. „Vlezné" na akci činí150 korun a 20 korun z každé vstupenky půjde na podporu Psího útulku v Broumově.

Útulek vystaví fotografie psů

„Psí útulek bude na akci vystavovat fotografie všech opuštěných psů, kteří hledají nový domov a zapojí se také do fotbálkového turnaje," dodala Markéta Hanušová. Projekt byl také podpořen obecně prospěšnou společností Pro rozvoj Broumovska z prostředků Velvyslanectví Spojených států Amerických v Praze a textilní společností Veba Broumov.

Rockovej PSOČUS je první akcí v tomto roce, kterou N.o.r.k.a., z .s. pořádá. Následovat bude poslední červencovou sobotu druhý ročník multižánrového festivalu RockMánie. „Každou akcí chceme podpořit někoho z regionu Broumovska. RockMánií podpoříme některou z organizací, která v Broumově pracuje s dětmi ze sociálně slabých rodin. O podpoře nyní stále jednáme s Centrem služeb pro rodinu Broumov. Informace o všech našich aktivitách věšíme na internetové stránky www.rockmanie.cz. V letošním roce chystáme také podzimní koncert a snad se nám podaří i nějaké to překvapení," dodává Markéta Hanušová. A vyzývá všechny zájemce, ať na fotbálek do Jetřichova přijdou, podpoří psí útulek a užijí si skvělou hudební party.