VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rohulán: Velkým lákadlem jsou pro mě in-line brusle

Náchod /ROZHOVOR/ - Už jen pár dní zbývá k odtajnění ankety Sportovec roku Náchodska za rok 2008. Slavnostní večer je na programu v pátek od 18 hodin v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. S krátkým zhodnocením uplynulého sportovního roku jsme se obrátili na místostarostu města Náchoda JAROSLAVA ROHULÁNA, který zároveň poodhalil plány města Náchoda do budoucna.

16.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: sport

„Dokončujeme dokumentaci na rekonstrukci městského stadionu na Hamrech, ve kterém se po několika jednáních se zástupci sportovní veřejnosti uplatňuje také in-line dráha a umělá sportovní plocha na hřišti pro národní házenou,“ uvedl Rohulán.

Pane místostarosto, jaký byl z vašeho pohledu sportovní rok 2008 na Náchodsku?
Výjimečný v tom, že jsme se mohli společně těšit z úspěchů sportovců z našeho okresu na olympijských hrách v Pekingu, ať už mám na mysli Bělu Hlaváčkovou nebo Vendulu Frintovou. Mám na druhou stranu ale nedobrý pocit z toho, že mladých, kteří se věnují sportovním aktivitám, zdá se mi, ubývá. Potěšilo by mě, kdyby to bylo jen zdání a skutečnost byla opačná.

Máte mezi okresními sporty či sportovci svůj oblíbený tým nebo jednotlivce?
Fandím každému, kdo se věnuje jakémukoliv sportu. Absolutorium zaslouží ti sportovci, kterým se podaří dosáhnout úspěchů v kolektivních soutěžích či v individuálních disciplínách, protože je zpravidla vykoupený značnou tréninkovou píli a odříkáním.

Zbývá vám při vytížení, které funkce místostarosty obnáší, nějaký čas na aktivní odpočinek?

Je pravda, že mi dnes více aktivního pohybu schází. Byl jsem dříve zvyklý jezdit do práce a z práce na kole denně i několik desítek kilometrů. A tak se dnes každou volnou chvilku snažím věnovat pohybu ať už na kole nebo pěšky. Velkým lákadlem jsou pro mě in-line brusle, i když jsem na nich zatím ještě nestál..

Město Náchod podporuje různé projekty, které posouvají zdejší sport kupředu, můžete připomenout, na čem se v loňském roce město podílelo?
Každoročně věnuje na podporu sportu v Náchodě cca 9-10 miliónů korun z městského rozpočtu, ať už formou finančních příspěvků na činnost sportovních klubů (cca 3 mil. Kč) nebo úhradou ztrát z provozu městských sportovních zařízení (cca 6 mil. Kč). Finanční prostředky vkládá i do Sportovní a kulturní nadace, která přispívá náchodským sportovním organizacím na konkrétní vybrané akce. Věnuje se také výstavbě infrastruktury, které sportovci využívají. V loňském roce jsme spolu s Dolní Radechovou postavili cyklostezku spojující obě obce a připravili další projekty na obdobné stavby. Letos bychom chtěli společně s polským partnerským městem Chudoba postavit z grantu EU cyklostezku spojující Běloves se Slaným a opravit (rovněž z grantu EU) další úsek nábřežní komunikace v Náchodě v ul. Na Strži, která by měla sloužit především chodcům a cyklistům.

Když bychom se měli podívat do budoucna, jaký projekt týkající se sportu nyní město podporuje?
Dokončujeme dokumentaci na rekonstrukci městského stadionu na Hamrech, ve kterém se po několika jednáních se zástupci sportovní veřejnosti uplatňuje také in-line dráha a umělá sportovní plocha na hřišti pro národní házenou. Diskuze o tom, zda do projektu uplatnit i umělý trávník na hlavním stadionu, skončila většinovou podporou trávníku přírodního. Věřím tomu, že město rovněž podpoří projekty dalších organizací či soukromých firem, které pomohou zkvalitnit sportovní infrastrukturu v Náchodě. Mám např. na mysli projekt na nové sportoviště s tenisovou halou v Bělovsi.

Autor: Michal Rojšl

16.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení