Jan Suchánek ji neopomněl vzít s sebou na dovolenou do Řecka, kde s ní bude dnes večer fandit společně s dalšími Čechy. Optimistický výsledek se nemění, zaktualizované je jen jméno protivníka. Portugalci těšte se - dostanete 6:1.

Slunce, písek a Egejské moře. Na pláži nedaleko řeckého letoviska Leptokaria parkují obytné dodávky a u nich vládne předzápasová pohoda. „Už se na to chystáme. Vlajku jsme si připravili už před týdnem, než jsme vyjeli," potvrzuje příznivce českých barev Jan Suchánek a svá slova dokládá vzápětí několika poslanými fotografiemi. Na nich cvičně na písčité pláži roztáhl společně s přáteli vlajku v celé její šíři. „A dnes odpoledne s ní takhle chceme projít centrem města Leptokarie. Je tu hodně Čechů, tak věřím, že se na nás někteří ještě nabalí. Máme tam kamarády, od nich si necháme doporučit nějakou restauraci, kam půjdeme, vlajku vyvěsíme a budeme fandit našim," těší se na večerní vstup českých barev do turnaje.

Jelikož bude v Řecku ještě více než dva týdny, tak v podobném duchu plánuje prožít i další dva zápasy s Gruzií a Tureckem. „Potřebná písmena na změnu soupeře samozřejmě máme, abychom to mohli na Gruzii a Turecko přešít," ujišťuje, že vlajka bude aktualizovaná i 22. a 26. června na dva zbývající zápasy skupiny v Hamburku.

Výsledek 6:1 pro naše barvy proti jednomu z favoritů turnaje je hodně sebevědomý a patří spíše do sféry utopie. „Doufám, že Ronalda k ničemu nepustí," přál by si. „Naši kluci budou nabuzený a určitě budou chtít vyhrát. Já jim věřím. Uhlídat Ronalda a dva fíky tam dáme," nesleví Jan Suchánek z optimistické vlny. „Ale i plichta by byla dobrá," připouští, že by byl spokojený i s bodem. „No a pak Gruzii převálcujeme," má jasno o dalším zápase.

Za těch 28 let, co větrem ošlehaná a sluncem vyšisovaná česká vlajka fandí naším sportovcům, se během desítek kvalifikačních a mistrovských zápasů dočkali čeští fotbalisté vítězství 6:1 jenom jednou - bylo to 8. června 2005 při kvalifikaci na MS, které se konalo o rok později právě také v Německu. Tehdy jsme na teplických Stínadlech porazili Makedonii, když se čtyřikrát trefil Jan Koller, a po jedné trefě přidali Tomáš Rosický a Milan Baroš.

Mohlo by vás zajímat: Dycky Spartak: Police dávala fotbalovou lekci - jak na hřišti, tak i v hledišti

Dycky Spartak: Police dávala fotbalovou lekci - jak na hřišti, tak i v hledišti | Video: Tomáš „Boban" Šolc