V tu chvíli na její vrchol začala stoupat řada zájemců, kterými byli především účastníci turistického pochodu Teplicko Adršpašská 33 (TA 33), jehož trasa vedla v okolí. Bohužel, jediné co mohli obdivovat, byla novotou vonící stavba. Celé okolí totiž bylo zalité hustou mlhou, která znemožňovala výhled široko daleko.

„Je to úžasné, že se podařilo takovouto rozhlednu vybudovat. Na Čápu to je výborné místo, kde to určitě ocení turisté po celý rok. Je škoda, že zrovna není nic vidět, ale zase to je motivace, aby se sem všichni alespoň ještě jednou vrátili, až bude dobrý výhled," řekla po návštěvě rozhledny Markéta Hanušová z Broumova.

Z rozhledny i jejího umístění do nádherné scenérie skal byla nadšená i Michaela Ječmínková z Hronova. „Jsem tady poprvé a je to úžasné. Rozhledna je krásná. Jsem na pochodu TA33 na třiatřiceti kilometrové trase a tak jsem si návštěvu nemohla nechat ujít. Mlha rozhled znemožnila, ale určitě se sem ještě vrátím, až budou lepší podmínky," uvedla.

S nadšením, že se na Čáp určitě ještě vrátí, odcházeli všichni, kteří se přišli na rozhlednu a její slavnostní otevření podívat.

Každý jen litoval, že hustá mlha znemožnila pohled do okolí. S návratem počítá i parta kamarádů. „Jdeme šestnáctikilometrovou trasu a když už jsme tady, tak jsme se museli na rozhlednu, která je pěkná, podívat. Ale počasí dnes nepřeje. Jsme z Náchoda, a tak skály známe, i když přímo tady jsme poprvé. Až bude lépe, tak se sem určitě vrátíme, stojí to za to," svěřili se Pepa, Petr a Pavlína.

Snaha o vybudování rozhledny na vrcholu Čáp trvala minimálně sedm roků, kdy se představitelé měst a obcí z Kladského pomezí sešli na náchodské radnici. To, že je rozhledna na tomto místě, je díky zapojení se města Teplic nad Metují do projektu. „Jsem rád, že se to podařilo dotáhnout do zdárného konce a můžeme tak slavnostně přestřihnout pásku," řekl při předávání rozhledny veřejnosti starosta Teplic nad Metují Milan Brandejs.

Rozhlednu se podařilo postavit díky iniciativě neziskové společnosti Branka o.p.s. a Euroregionu Glacensis, který získal na stavbu devadesát procent dotace. Zbylých deset procent dofinancovalo město Teplice nad Metují.