Třeba rybářům z Police nad Metují přibývají každým suchým dnem vrásky na čele. Ve Žďáru nad Metují totiž mají u potoka chovné zařízení a v něm nasazené chovné stádo pstruhů.

„Začínáme mít velké problémy, protože vody je už opravdu málo. K úhynům zatím nedošlo, ale pokud nepřijdou výraznější srážky, bude to velice špatné. Nepamatuji, že by vyschl potok, který teče z Kovářovy rokle. Jenže teď tam teče voda asi na prst. To je však jako nic," postěžoval si předseda rybářského svazu Jaroslav Obršál.

Potok z Kovářovy rokle zásobuje vodou rybník, kde hladina také stále klesá. „Je to hodně špatné, je červenec a ani kapka vody. To, co spadne, pomalu nenamočí ani asfalt na silnici. Zatím ještě trochu vody teče, ale denně ubývá a žádné příznivé výhledy nejsou," dodal s obavou Jaroslav Obršál.

Suché počasí vyhovuje snad jen dětem, které tráví letní prázdniny bez pláštěnek a deštníků a lidem, kteří si užívají dovolenou pod sluncem zalitou oblohou. Ale i jim pomalu ubývá míst, kde se lze v přírodě bezpečně koupat. Voda v rybnících i nádržích pomalu mizí či začíná být plná sinic a tím i zdravotně závadná. Týká se to třeba Rozkoše u České Skalice.

Kvůli suchu také na Náchodsku platí zákaz odběru vody z vodních toků, vydaný úřady. Týká se všech obyvatel a institucí, kteří používají vodu z potoků, řek, rybníků nebo přehrad a nádrží k zalévání zahrádek, hřišť, trávníků, k mytí aut či napouštění bazénů.