Nastal ale také čas vyzdvihnout a ocenit jedince, kteří v určité oblasti svých schopností vynikli. To udělali i na Základní škole ve Velkém Poříčí ve středu na slavnostním shromáždění žáků, pedagogů a rodičů. Nechyběli ani zástupci sponzorů, kteří těm nejlepším věnovali drobné dárky.

Vyhlášeny byly čtyři kategorie

V letošním roce se na škole vyhlašovaly čtyři kategorie. Nejlepší žáky z nominovaných vybírala Unie rodičů.

V nejobsazenější, sportovní kategorii bylo nominováno celkem třináct žáků. Jako nejlepší byl vybrán Jakub Kocián ze 4. třídy, který je členem hokejového družstva HC Hronov a hraje ve dvou kategoriích. Tam pomohl týmu k řadě vítězství a ve 33 zápasech střelil 123 branek. Je také úspěšným hráčem hokejbalu, kde si z turnajů přivezl tři zlaté medaile.

V kategorii přírodovědné bylo nominováno sedm žáků. Jako nejlepší byla vybrána Karin Kebortová ze 7. třídy. Ta úspěšně reprezentovala školu v okresním kole biologické olympiády a okresním kole fyzikální olympiády Archimediádě.

Další vyhlášenou byla kategorie humanitní. Do ní bylo nominováno šest žáků. Unie rodičů vyhodnotila jako nejlepší Kláru Tomášovou ze 7. třídy. Ta si vybojovala druhé místo v okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na altsaxofon. Hraje také s orchestrem populární a swingové hudby Swingáček.

Poslední oceňovanou kategorií bylo vyhlášení nejlepšího žáka roku pro školní ročník 2014/2015.

Nominován byl Viktor Vitver z 8. třídy, Ondřej Pražák z 9. třídy, Monika Komárková z 9. třídy a Denisa Zvoníčková z 9. třídy.

Žákem roku je Ondřej Pražák

Unie rodičů po dlouhém rozhodování z těchto čtyř uchazečů o titul nakonec vybrala Ondřeje Pražáka z 9. třídy. Ten má nejen výborné studijní výsledky, ale úspěšně také reprezentoval školu v okresních kolech biologické, chemické a fyzikální olympiády. Školu také reprezentoval ve sportovních soutěžích, a to v běhu do zámeckých schodů v Náchodě a v běhu Hronov Náchod. Je také členem výtvarného oboru ZUŠ. Mimo jiné byl také nejúspěšnějším uchazečem při přijímacím řízení na UMPRUM v Hradci Králové.

Při slavnostní setkání ještě zpříjemnili atmosféru hrou na bicí Zuzana Jakoubková a na altsaxofon se představila Klára Tomášová.

Na závěr bylo pro všechny připraveno malé občerstvení, které zajistila Unie rodičů.