OSVĚŽENÍ NALÁKALO

Spousta lidí mířila za osvěžením do vody. Třeba v Meziměstí otevřeli koupaliště už i ve všední dny. Voda měla teplotu 24 stupňů, aniž by ji museli ohřívat. „Ve středu jsme tady měli 300 návštěvníků. Na to, že byl všední den a nejsou prázdniny, tak to je hodně pěkná návštěvnost," uvedl vedoucí technických služeb města Květoslav Radvanovský.

CHLÁDEČEK SKAL

Chládek byl v soutěskách Adršpašských skal. „Když meteorologická stanice v Adršpachu ukazuje 32 stupňů, ve skalách je zhruba 25 a v soutěskách je o dalších deset stupňů méně," řekl správce turistického okruhu Juraj Polák.

HUŇÁČI V BRLOHU

Oblečení se v horku lepí na tělo a teď si představte, že na sobě máte kožich jako medvědi Ludvík a Dáša na náchodském zámku. „Vedro jim asi není příjemné, ale mají brlohy, kam si mohou zalézt. V nich je chládek, tak neměli problém," uvedla ošetřovatelka Gabriela Macounová.

NA ZMRZLINU FRONTY

Hic v rozpálených tělech chladili zmrzlináři. „Lidé přicházejí mnohem více, než minulý týden. Odpoledne nebo když se lidé vracejí z koupaliště, máme plno. Nejvíce jde na odbyt točená ovocná vodová zmrzlina, ale také ledová káva i džus se zmrzlinou," pochvaloval si včera majitel náchodské cukrárny Zekirija Redžepi.

HORKO KOSILO

Vedro dávalo zabrat i zdraví zejména starších pacientů, kteří jsou vážně nemocní nebo mají nemocí více a vedro u nich může způsobit přehřátí organismu a zhoršení stavu. „Měli jsme několik pacientů, kteří doplatili na to, že nedostatečně pili nebo zůstali dlouho na slunci," uvedl primář interny náchodské nemocnice Jiří Veselý. Některé si museli v nemocnici nechat. Stonání bylo kvůli teplu těžší i pro mnoho pacientů na pokojích náchodské nemocnice.