VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sázení květin a jarní úklid jsou v plném proudu

Nové Město nad Metují - Každé město se po dlouhé zimě potýká s nepořádkem, který se nahromadí v parcích, okolo silnic, chodníků a na zelených plochách podél komunikací. Ne jinak je tomu v Novém Městě nad Metují, kde se s nynějším jarním počasím pracuje na velkém úklidu města.

22.4.2015
SDÍLEJ:

PRACOVNÍCI technických služeb nyní zkrášlují ulice Nového Města nad Metují. Foto: Eva Kupková

Již několik týdnů nastupuje denně do práce dvanáct zaměstnanců městských technických služeb s jediným úkolem, a to zajistit brzy a dobře jarní úklid města. Jejich hlavním pomocníkem je třeba i moderní zametací vůz, který čistí krajnice a chodníky. Kromě toho však zbývá spousta práce pro nejtradičnější nářadí košťata a lopaty, a lidskou sílu.

Lidé nadělali pořádný nepořádek

„K dnešnímu dni bylo odvezeno na skládku 47 tun uličních smetků. Kolem komunikací jsme nasbírali 31 pytlů plastových lahví, sklenic, drobných částí automobilů a také několik pneumatik. Letošní zima, i přes nedostatek sněhu, nám opět nadělila práci na několik týdnů. Odpadky rozházené po celém městě jsou pozůstatkem chování některých neukázněných místních obyvatel, ale zejména řidičů automobilů," uvedl Miroslav Trojan, vedoucí Technických služeb.

V plném proudu je nyní jarní výsadba trávníků a květin, za kterou jsou zodpovědní pracovníci zahradnického oddělení technických služeb. Travním semenem se osévají zelené pásy podél nově zrekonstruovaných chodníků v Rašínově ulici. Celá Komenského ulice je už osázena jarními květinami a do krásy rozkvétají tradiční květinové hodiny na náměstí Republiky a kruhový objezd u hasičské zbrojnice. Na Husově náměstí zdobí čerstvá květinová výzdoba prostory kolem morových sloupů.

„Plánem pro nejbližší období je rozmístit po městě dalších 60 dřevěných květináčů a nově osázet záhony před místním Kinem 70," prozradila Eva Kupková z novoměstského městského úřadu.

O úklid Nového Města nad Metují, ale i jeho místních částí Spů a Vrchovin se starají městské technické služby, které mají na starost více než 50 kilometrů komunikací a 43 kilometrů chodníků. V těchto číslech nejsou přitom ani započteny nejrůznější stezky a schodiště, které technické služby města rovněž udržují, často ve spolupráci se správou městských lesů. Tyto stezky slouží zejména jako vycházkové trasy a zpřístupňují městské lesy obyvatelům města i turistům z blízkého a širokého okolí. Součástí velkého jarního úklidu je samozřejmě i čištění všech městských parků.

Technické služby jsou jedním z odborů Městského úřadu Nové Město nad Metují. V současné době zde pracuje na stálý pracovní úvazek 27 zaměstnanců, z toho devět pracovníků zajišťuje provoz městské zahrady spolu s údržbou veřejné zeleně a dva pracovníci vykonávají správu smuteční obřadní síně a městských hřbitovů.

Dále technické služby vykonávají například takové činnosti jako celoroční komplexní údržbu chodníků a místních komunikací včetně drobných oprav, svoz odpadků z veřejných odpadkových košů, čištění a údržba dešťových vpustí na místních komunikacích, asistence při kulturních akcích pořádaných ve městě. (bed, ek)

Autor: Pavel Bednář

22.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení