VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seminář na Slavném zabrousil do oblasti poskytování dotací

Suchý Důl/Slavný - Opravu silnic, rekonstrukci budov a zvelebování dalších svých prostranství by si mnohé obce nemohly dovolit realizovat bez obdržení dotací.

7.9.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: shutterstock

Pro úspěšné získání takovéto finanční injekce je dobré zajímat se o novinky v oblasti poskytování grantů a mít po ruce odborníka, který bude při sestavování žádostí o dotaci obci nápomocen.

Krajský úřad Královéhradeckého kraje (KÚ KK) proto uspořádal v Penzionu Majka na Slavném dvoudenní seminář pro zaměstnance obcí s rozšířenou působností Královéhradeckého kraje, kteří zajišťují administraci dotačního titulu Program obnovy venkova a jsou bezprostředními spolupracovníky obcí ve všech jejich předkládaných žádostech k odboru regionálního rozvoje.

Jak nám prozradil Miloslav Roman, vedoucí oddělení regionálního rozvoje KÚ KK, seminář byl mimo jiné zaměřen na granty jak z Programu obnovy venkova, tak i na granty regionálního rozvoje a na granty Královéhradeckého kraje.

Dvoudenní seminář měl na programu přípravy poskytování dotací v roce 2010, analýzu dotační strategie, konzultaci plánovaných projektů, záměry dotačních titulů v roce 2010 a poznatky z kontrolní činnosti. Dostatek času zbyl i na výměnu zkušeností a při povídání se zabrousilo také k soutěži Vesnice roku, do níž se v letošním roce přihlásilo v našem kraji 50 obcí, což je nejvíce v celé historii soutěže.

Seminaristé si během programu také prošli obec Suchý Důl, jež se v roce 2002 stala Vesnicí roku Královéhradeckého kraje a je úspěšná v mnohých žádostech o dotace, díky nimž již zvelebila různá místa, se kterými se během semináře pochlubila.

„Účastníci si prohlédli parkoviště na Slavném, a v Suchém Dole pak dostavbu druhé poloviny obecního úřadu, opravený pomník a základní školu, která během prázdnin prošla první vlnou rozsáhlé rekonstrukce,“ sdělil nám starosta obce Vítězslav Vítek.

Seminář pro zaměstnance obcí s rozšířenou působností zaměřený ve zmíněném duchu pořádá Krajský úřad dvakrát do roka. „Věřím, že ani tento seminář nebyl poslední, protože je vítanou formou vzájemné výměny názorů a spolupráce,“ říká Renata Fodorová z královéhradeckého Krajského úřadu.

(Zuzana Kubečková)

7.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení