Seniorům v hronovském domově odpočinku ve stáří Justynka zpříjemnila včerejší dopoledne návštěva vícepremiéra Pavla Bělobrádka a krajského zastupitele Vladimíra Dernera. Ti přijeli na pozvání zdejšího sociálního pracovníka Petra Černého.

Oba hosté si nedávno zrekonstruované prostory Justynky prohlédli za doprovodu ředitelky Jitky Ansorgové. Ta je seznámila i s provozem zařízení.
Nahlédli rovněž do prostorů, kde momentálně senioři relaxovali, cvičili či pracovali na svých výrobcích. „Jsem v Justynce poprvé a jsem nadšený, jak to tu mají senioři útulné a všude upravené. Zaujala mě vzpomínková místnost, která připomíná dobře vybavené muzeum," svěřil se Pavel Bělobrádek.

Po prohlídce se ministr i senioři sešli ve společenské místnosti. Zde byl prostor k diskusi. Položené otázky se týkaly především dění v republice, sociální politiky, ale i dění ve světě.

„Měl jsem připravených pár otázek. Odpovědi nebyly takové, jaké bych si přál slyšet, ale jsem rád, že jsem svůj názor mohl sdělit," okomentoval besedu Jiří Hornych.

Konkrétnější odpovědi očekávala i Milada Rojšlová. „Odpovědi byly takové všeobecné. Chápu ale, že takovýto člověk, pokud nechce lhát a slibovat nesplnitelné, jinak ani odpovědět nemůže," dodala Rojšlová. Všichni senioři jsou ale rádi, že mezi ně někdo občas zavítá, což je utvrzuje, že ještě nepadli v zapomnění, i jejich pobyt v domově to rozptýlí.