"Pár týdnů po rozsáhlé pátrací akci, při níž na Náchodsku několik policejních hlídek včetně policejního vrtulníku hledalo ztracenou 81letou seniorku, zažili policisté překvapivé a zároveň neobyčejně milé pokračování," potvrdil policejní preventista Miroslav Mervart, že minulý týden do budovy územního odboru Náchod dorazil jak oznamovatel, tak i jeho družka, kteří přišli osobně poděkovat policistům za jejich práci a nasazení při pátrací akci.

Ta začala v neděli 13. června před čtvrtou hodinou ranní přijali policisté na tísňovou linku oznámení o tom, že 82letý muž pohřešuje svoji o rok mladší družku se špatným zdravotním stavem, která již v minulosti měla náhlé vážné zdravotní problémy.

"I když se jednalo o velmi časné ranní hodiny, do pátrání po seniorce se okamžitě zapojilo celkem devět policejních hlídek, včetně třech služebních psovodů, a vzlétl i policejní vrtulník. Díky rozsahu pátrací akce policisté ženu našli už po několika hodinách od přijatého oznámení, kdy museli prohledat rozsáhlé území, neboť nebylo jasné, kterým směrem se mohla žena vydat," uvedl Miroslav Mervart.

Nakonec se ukázalo, že pohřešovaná seniorka se nachází necelé dva kilometry od domova, a to v oblasti Vrchová na pomezí Malého Poříčí, Pavlišova a Babí, kde ji našli ležící nedaleko obilného pole. "Ženy si nejprve povšiml místní traktorista, pár minut poté ji objevil i jeden ze služebních psovodů. Naštěstí zjistili, že seniorka je sice vyčerpaná a dehydrovaná, ale jinak v pořádku. Nalezenou ženou předali do lékařské péče a poté pátrací akci sdělením dobré zprávy jejímu druhovi ukončili," dodal Miroslav Mervart.

O to větší překvapením bylo, když se v pátek dne 23. července oba senioři objevili v recepci náchodského obvodního oddělení s osobně napsaným dopisem a upřímnými slovy díků. "K tomu můžeme jen dodat, že i my si poděkování seniorů, kteří i přes silnou zdravotní indispozici a svůj pokročilý věk přišli osobně poděkovat, velmi vážíme," uzavřel příběh se šťastným koncem policejní preventista