„Čas Vánoc není jen shánění dárků, pečení cukroví či uklízení, ale také čas rozjímání a pohody. Jednou z možností je právě návštěva adventního koncertu," říká David Novotný, který koncerty pořádá s podporou jednotlivých měst, Královéhradeckého kraje a řady sponzorů.

První adventní koncert se koná v Hronově, kde vystoupí Hana Křížková a Bohuš Matuš už 1. prosince od 19 hodin koná v kostele Všech svatých. Výtěžek bude věnován Domovu odpočinku ve stáří Justynka Hronov a kostelu Všech svatých.

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují vystoupí 2. prosince v 18 hodin Magda Malá, Petr Dopita a Kamila Nývltová. Výtěžek ze vstupného bude věnován místnímu Domovu důchodců a kostelu.

Adventní koncert v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově se uskuteční 3. prosince od 19 hodin. Vystoupí zde Two Voices s hostem Michaelou Noskovou. Výtěžek poputuje do Dětského domova v Broumově a Martinovi Rozumovi na nákup rehabilitačních pomůcek. Záštitu nad touto předvánoční akcí přijal starosta Broumova Jaroslav Bitnar, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Soňa Marková a hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Kostel Nejsvětější Trojice v Novém Městě nad Metují ožije adventním koncertem ve čtvrtek 4. prosince v 19.00 hodin. S písničkami, adventními koledami a povídáním se představí Naďa Urbánková a Luboš Javůrek. Výtěžek poputuje do Stacionáře Nona a kostelu Nejsvětější Trojice v Novém Městě nad Metují.

Adventní koncert v kostele sv. Vavřince v Náchodě nabídne písně Kamily Nývltové, Tomáše Savky, Michaely Noskové a Renaty Drösler. Koncert začíná v pátek 5. prosince v 19.00 hodin a o výtěžek se podělí Stacionář Cesta a kostel sv. Vavřince v Náchodě.

Sérii uzavře Jitka Zelenková

Chrám sv. Mikuláše v Jaroměři bude hostit adventní koncert v neděli 7. prosince od 18.00 hodin. V programu vystoupí Marcela Březinová, Kamila Nývltová a Renata Drösler. Výtěžek z tohoto koncertu bude věnován Základní škole speciální v Jaroměři a část Chrámu sv. Mikuláše.

Celý cyklus adventních koncertů uzavře vystoupení Jitky Zelenkové, Františka Raby a Lva Rybalkina v kostele sv. Vavřince v Náchodě. Koncert začne v pátek 12. prosince v 19.00 hodin. Výtěžek bude předán rodině Járy Křepelky na financování jeho léčby a část obdrží kostel sv. Vavřince na opravy.

Pořadatel David Novotný doporučuje všem návštěvníkům, aby si na žádný z koncertů nezapomněli vzít teplé oblečení.

David Novotný je nejen pořadatelem ankety Nej sestřička, Muž roku a právě těchto charitativních koncertů, na kterých už se za dobu pořádání podařilo vybrat téměř 3,5 miliónu korun. Za tuto svoji činnost v červnu David Novotný převzal v Náchodě mimořádné ocenění, které představitelé města předali významným osobnostem a lidem, kteří se svou prací a činností zasloužili o šíření dobrého jména města Náchoda nejen v regionu, ale i ve světě.