Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šikovné ruce mohou pomoci červenokosteleckému hospici

Červený Kostelec -Oblastní charita, středisko Hospic Anežky České vyhlásila letos již třetí ročník oblíbené soutěže nazvané Šikovné ruce pro hospic. V rámci této akce mohou zájemci všech věkových kategorií vytvořit doma libovolný výrobek a věnovat jej zmíněnému nestátnímu zdravotnickému zařízení, v němž pobývají těžce nemocní pacienti. Výtvor se poté stane součástí prodejní výstavy, z níž výtěžek tentokrát poputuje na rozvoj domácí hospicové péče, která je nyní v červenokosteleckém hospici vedle zajištění jeho provozu prioritou.

19.8.2008
SDÍLEJ:

Šikovné ruce tvoří výrobky, které pomohou domácí hospicové péči.Foto: Zuzana Kubečková

Klání, jež potrvá až do 27. září, probíhá opět ve třech věkových kategoriích, které tvoří děti do 9 let, mládež od 10 do 18 let a dospělí. Na autory nejlepších výrobků čekají samozřejmě hodnotné ceny. Do třetího ročníku soutěže se do konce července zapojilo zatím 25 dárců se 113 výrobky.

„Do konce měsíce července se do soutěže zapojilo zatím třiadvacet dospělých a dvě děti z nejmladší kategorie. Tito účastníci darovali hospici již celkem 113 výrobků. Jedná se například o pleteniny, háčkované obaly na květináče, háčkované dečky a podobně. Zatím nejzajímavější dárek nám poslala Eva Jarošová z Nového Boru, a to olejomalbu květinového zátiší,“ prozradila pracovnice červenokosteleckého hospice Eva Wagenknechtová. Podle jejích dalších slov je v současné době o soutěž o něco menší zájem, než tomu bylo v předchozích dvou letech. Hospic ale prý chystá ještě další propagaci, aby se informace o možnosti účasti dostala k co nejširší veřejnosti.

Každý, kdo by chtěl zdravotnickému zařízení pomoci, může své výrobky buď posílat a nebo osobně odevzdávat až do 27. září do prodejny levného textilu sídlící přímo v hospici. Výtvor musí být označen jménem a příjmením autora, jeho celou adresou a případně i telefonním spojením. Chybět nesmí ani kategorie, do níž výrobek spadá a samozřejmě také cena, za kterou se věc bude poté na výstavě prodávat.

„Vernisáž prodejní výstavy se opět uskuteční u příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče, a to v pátek 10. října v místním kině Luník. Zde dojde samozřejmě mimo jiné i k ocenění autorů dvou nejlepších výtvorů z každé kategorie.

Díky štědrým sponzorům pro ně máme připraveny například digitální hry Sudoku, bezdrátový teploměr, radiobudík a podobně,“ sdělila Eva Wagenknechtová. Podle ní bude výstava v kině pokračovat až do neděle. Poté se přesune z části do hospice a z části do centra volného času Háčko.

Soutěž Šikovné ruce pro hospic byla poprvé vyhlášena v roce 2006. Při prvním ročníku se na výstavě sešlo 830 výrobků od 170 dárců a výtěžek z prodeje činil 25 tisíc korun. V minulém roce pak obdržel hospic 1783 výtvorů, které zhotovilo 230 lidí. Prodejem věcí hospic získal 45 tisíc korun.

ZUZANA KUBEČKOVÁ

19.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení