Rekonstrukce vozovky trvala více než rok a vyšla na 48 milionů korun. Opravený úsek měří 2,9 kilometru. Začíná na Žižkově náměstí v Krčíně a končí před křižovatkou se silnicí I/14 ve Spech. Vedle rekonstrukce vozovky vznikl ve stejné době nový železniční viadukt na křížení železniční trati Nové Město nad Metují – Opočno. Došlo zde k rozšíření profilu, což umožní obousměrný průjezd vozidel.

„Jsem rád, že obyvatelé Náchodska mohou znovu silnici plně využívat. Ačkoliv tato komunikace spadá mezi silnice třetí třídy, její vytížení odpovídá silnicím vyšších tříd. Rekonstrukce přinese nejen zlepšení bezpečnosti provozu, ale hlavně všichni, kteří jezdíme takzvanou myší dírou, uvítáme konečně průjezd ve dvou pruzích. Navíc mě potěšilo, že se rekonstrukce železničního mostu provedla současně a ne až v původně plánovaném termínu 2020,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za dopravu.

Opravená silnice je zároveň spojnicí Nového Města, Dobrušky a solnicko-kvasinské průmyslové zóny. „Rekonstrukce silnice mezi Spy a Krčínem je důležitou investicí státu a Královéhradeckého kraje. Je to strategický úsek, který lidé využívají nejen pro osobní, ale i nákladní dopravu a jako spojnici mezi Náchodskem a průmyslovou zónou na Rychnovsku,“ zhodnotil hejtman Jiří Štěpán.