VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skaličtí dali hazardu ve městě stop

Česká Skalice - Dlouhodobé přání většiny občanů České Skalice, kterým je regulace hazardu ve městě, se naplnilo. Do roka má skončit řada zdejších heren, jejichž přítomnost trápí obyvatele města spisovatelky Boženy Němcové již delší dobu.

19.9.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK

Město vydalo obecně závaznou vyhlášku zcela omezující hazard na celém území města, a to bez výjimek. Účinnost vyhláška nabude 1. ledna příštího roku. Licence vydané místním příslušným úředním orgánem na výherní hrací přístroje tak zaniknou ke dni 31. prosince 2015. Neznamená to ale, že všechny herny skončí hned. Zbylé přístroje, které totiž povoluje ministerstvo financí, budou rušeny postupně tak, jak budou probíhat řízení o odebrání licencí.

„Věřím, že ministerstvo bude v tomto vstřícné a pružné a v průběhu roku 2016 pořídí řádně zrušit udělené licence," řekl starosta města Martin Staněk. Pak teprve z města kompletně zmizí herny.

Hazard jako patologický jev je velkým problémem. Od omezení hazardu si tak českoskaličtí slibují, že ochrání občany a značně napomůže k udržení veřejného pořádku. Plán na omezení hazardu vznikl také na základě podnětů při zpracování strategického plánu rozvoje města.

Radnice však odhaduje, že město omezením heren přijde o necelé dva miliony korun ročně do rozpočtu města na odvodech z hracích přístrojů.

„Chybějící prostředky v téměř devadesátimilionovém rozpočtu města jsou již v současné době nahrazovány z realizovaných úspor," prohlásil starosta.

Konce hazardu se tak prý nemusí místní spolky, kterým radnice peníze z výtěžku z provozu výherních hracích automatů rozdělovala, obávat. O peníze, které město rozděluje a podporuje významně jejich činnost, totiž nepřijdou. Ročně se jedná o částku ve výši dvou milionů korun.

Peníze spolkům chtějí zachovat

„Tuto částku i díky úsporám v rozpočtu zachováme ve stejné výši do příštích let. Radnice chce být na dále hlavním podporovatelem fungování neziskových organizací v našem městě," uzavírá starosta.

Úspory, kterými chce radnice dosáhnout toho, že bude mít více peněz spočívají například v tom, že se přehodnocují smluvní vztahy, dochází k provozním úsporám a také k personálním úsporám mezi kmenovými zaměstnanci. K tomu Martin Staněk dodává: „Velmi se nám osvědčila spolupráce s Úřadem práce. Jeho příspěvek na pracovní pozice do značné míry pokrývá náklady na tyto zaměstnance. Podařilo se nám díky této spolupráci velmi zlepšit úklid celého města a to včetně turisty hojně navštěvovaných Ratibořic." (hol, bed)

Autor: Redakce

19.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení