Vzhledem k počasí v první dubnovou sobotu, kdy byla teplota pod nulou a foukal vítr, dorazilo jen sedm dobrovolníků.

"Proto jsme provedli úklid pouze první části plánovaného úseku, a to po obou stranách silnice od autobusové zastávky U Šléglu po Jetřichovskou křižovatku. Bylo to vzhledem ke sněhu tak akorát na hraně realizace. I když byl jen poprašek, tak odpadky byly špatně vidět," uvedl vedoucí střediska Junák Broumov Václav Janoušek. "Celkem jsme nasbírali šest pytlů, čtyři pneumatiky a jiné drobnosti. Nejvíce se vyskytovaly igelity, PET láhve, krabičky od cigaret, papíry, láhve, PVC kelímky a podobně," doplnil Janoušek s tím, že druhé úklidové kolo se konalo o týden později.

"Úklid druhého plánovaného úseku od jetřichovské křižovatky směrem přes Pasa k Honům proběhl následující sobotu. Sešlo se nás 8, takže jsme vyrazili čtyři a čtyři proti sobě po obou stranách silnice. Tentokrát jsme nasbírali osm pytlů různého odpadu: nejvíce PET láhve, plast, skleněné láhve, plechovky od piva a drinků, ale i nárazník a čelní sklo z auta," vyjmenoval Janoušek a spočítal, že celkové skóre letošního roku činilo 14 pytlů, tedyzhruba 160 kilo odpadu na necelých pěti kilometrech.

Josef Mencl na 11. srpen 2017 nezapomene.
Střechu už jim vítr nevezme. To by musel vyrvat celý dům ze základů

"To je množství odpadů, které se zde nahromadilo za pouhý rok, neboť loni jsme to zde zcela vyčistili," dodal Václav Janoušek a  poděkoval všem řidičům, kteří nevyhazují z jedoucích aut odpadky.