Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola se pustila do projektu "Geopark - Vnitrosudetská pánev Broumovsko"

Meziměstí - Zdejší základní škola předložila v rámci projektu „Škola pro udržitelný život“, podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci finančního mechanismu EHP a norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti, nabídku na vybudování geoparku Vnitrosudetská pánev - Broumovsko, jehož by se měla stát realizátorem.

22.7.2009
SDÍLEJ:

Geopark bude umístěn mezi kostelem a Sokolovnou, na nevyužívané louce ve Vižňově.Foto: Jan Souček

„Záměrem projektu je zatraktivnění pohraniční oblasti na trase připravované cyklostezky využitím výjimečnosti místní krajiny, úprava veřejného prostranství včetně ozelenění a instalace mobiliáře při využití místních zdrojů s možností využívání základní školou, školami v přírodě, letními tábory a turisty,“ informoval nás o projektu pedagog Jan Souček,a dodal, že cílem projektu je seznámit žáky a návštěvníky s málo známými zvláštnostmi zdejší neživé přírody a uvědomění si jejích hodnot a upozornit jedinečnost oblasti.

Realizace představuje úpravu prostranství, svoz vzorků ze zájmové oblasti, jejich instalaci, nabroušení a popis (geologie, petrografie, stratigrafie…), dále na panelech seznámení s geologickou situací oblasti s důrazem na objasnění projevů sopečné činnosti v období prvohor, využití materiálů s poukázáním na tradici opracování pískovce, paleontologií a stratigrafií.

„Pozemek pro realizaci byl vybrán tak, že umožňuje budoucí rozšíření a rozvoj. V místě plánovaného geoparku předpokládáme vybudování odpočinkového místa na připravované cykloturistické trase,“ prozradil Deníku Jan Souček.

Třicet tři škol z 11 krajů ČR získalo více než dva milióny korun v programu Škola pro udržitelný život. Program společně vyhlašují Nadace Partnerství a Středisko ekologické výchovy Sever. „K podpořeným projektům patří i projekt naší školy. Škola pro udržitelný život prohlubuje spolupráci mezi učiteli, žáky, obcí a místními obyvateli. Program slouží vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje, zapojování veřejnosti do péče o životní prostředí a posilování spolupráce v obcích. Hlavní úlohu přitom hrají právě školy a jejich žáci,“ seznámil nás s cílem projektu, do něhož se zapojili i meziměstští školáci.

Mimo hlavního sponzora již škola získala podporu Města Meziměstí a mnoha dalších partnerů. Další sponzoři budou osloveni v průběhu realizace.

„Nemalý podíl budou mít i místní organizace a spolky. Odborná část je připravována ve spolupráci s RNDr. Václavem Vávrou z Ústavu geologických věd, Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. O realizaci se průběžně můžete informovat na internetových stránkách www.skola.mezimesti.cz,“ dodal Jan Souček.

Autor: Jiří Špreňar

22.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení