Princip akce spočívá v tom, že všichni žáci by se měli obléci do barvy oblečení která je pro daný den vyhlášena.

Na středu po státním svátku byly vyhlášeny barvy bílá a červená. Jelikož měli školáci dlouhé volno, tak většina jich na tuto akci zapomněla, a tak pro tento den odpadlo i bodování.

Čtvrtek byl ve znamení zelené, proto se to po škole hemžilo samými zelenáči. Pozadu nezůstali ani učitelé a vedení školy. Na pátek měla každá třída ve volbě barvy volnou ruku, jen bylo zapotřebí se mezi sebou dohodnout a své oblečení jednotně sladit.

V pátek o velké přestávce se všichni školáci sešli na chodbě školy, kde se uskutečnilo vyhodnocení celé akce, které si vzal na starost Martin Souček, předseda žákovského parlamentu.

Za zelený čtvrtek byly vyhlášeni jako nejlépe ustrojení žáci první a šesté třídy. V pátek byla vyhlášena jako nejoriginálněji ustrojená čtvrtá třída, která se kompletně oblékla do batikovaných triček zhotovených jejich třídní učitelkou a doplněných slušivými klobouky.

Z druhého stupně vyhrála osmá třída, která se celá oblékla do modré. Originálně byla oděna i šestá třída, tam chlapci přišli v růžové a dívky v modré barvě. Tito žáci si ale již jedno vítězství vybojovali, a tak do pátečního hodnocení nezasahovali.

Akce měla mezi žáky úspěch, největší účast a zápal byly zaznamenány tradičně u dětí z prvního stupně, které jsou ještě velmi hravé a rády mezi sebou soutěží.

Jiří Mach