VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školákům nevaří. Bourá se kuchyň

Hronov - Už druhý týden jsou školáci z hronovské základní školy bez obědů. Do školní kuchyně nastoupili řemeslníci se sbíječkami a pustili se do její kompletní rekonstrukce.

23.6.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Běčák Libor

Školní kuchyň i jídelnu získala základní škola po zkrachovalé hotelové škole, která dříve pro školáky zajišťovala stravování.

Provoz povolila hygiena podmínečně jen na jeden rok, jelikož prostory chátraly a vybavení bylo na hranici životnosti a podle současných platných předpisů v nevyhovujícím stavu.

„Stravování školáků jsme ukončili předčasně. Potřebovali jsme získat čas, aby se nám podařilo před nástupem firmy vše vyklidit. Vše jsme předem projednali s rodiči, kteří to odsouhlasili. Nesetkala jsem se s jedinou připomínkou, ani s tím, že by někdo nesouhlasil," vysvětlila ředitelka hronovské základní školy Věra Řehůřková.

Dodavatelská firma nastoupila minulou středu do připravených prostorů. Za pomoci všech zaměstnanců kuchyně, základní školy a technických služeb se prý podařilo vše vyklidit.

„Podařilo se to, i když to bylo náročnější, než jsme očekávali," doplnila ředitelka.

Desítky let staré vybavení vypadalo na pohled jako zánovní, ale prý jen do doby, než se s něčím pohnulo.

„Na co se sáhlo, tak bylo zacpané dlouholetým nepořádkem. Dostat například staré sporáky z kuchyně bylo dost náročné. Musely se tam zřejmě instalovat před stavebními úpravami. Do současných dveří se nevešly, tak se musely rozebrat. Část zařízení si odvezla firma, která bude dodávat nové vybavení," popsala Věra Řehůřková.

HOTOVO MUSÍ BÝT DO KONCE PRÁZDNIN

Podmínkou smlouvy je, aby bylo vše hotové do konce prázdnin a kuchyň začala od 1. září opět vařit.

„Prostory se firmě předaly minulou středu dopoledne. A po desáté už bylo slyšet sbíječky, že jedou naplno. Termín je šibeniční, ale firma se k tomu postavila čelem a nasadila opravdu velký počet pracovníků. Stavební práce musí být hotové co nejdříve, aby se pořídily nainstalovat nové spotřebiče, vše uklidit a uvést do provozu," popsala ředitelka.

Spolupráce s firmou prý zatím funguje, jak má. Každou středu se budou také dělat kontrolní dny, aby bylo případné problémy možné ihned řešit.

Kuchařky už také absolvovaly školení na obsluhu nových strojů a zařízení, které budou instalovány v nové kuchyni. Byly se také podívat na jiném pracovišti, jak vybavení funguje. Tam si vše prohlédly přímo v praxi.

„Od nového školního roku bude k dispozici zrekonstruovaná a kompletně nově vybavená kuchyň. Nové bude i celé zázemí pro personál a uchovávání potravin. Do nového přijdou i školáci. Na jídelně se velké stavební úpravy dělat nebudou. Pouze se prostor trochu zvetší a vše bude vybaveno novým nábytkem. Přemístěn bude i výdej jídla," uvedla ředitelka.

Celková rekonstrukce kuchyně a jídelny základní školy je jednou z největších investičních akcí města Hronova v tomto roce.

PRACOVAT SE BUDE I MIMO OBJEKT KUCHYNĚ

V rámci rekonstrukce za více jak deset milionů korun se budou v prostorách kuchyně realizovat stavební úpravy a dělat nové přípojky na stávající rozvody elektřiny, vody i odpadů.

Rozsáhlé práce jsou naplánovány i mimo objekt budovy. Tam bude nutné vybudovat novou kanalizaci, na kterou bude napojen lapol. Pokládat se bude rovněž nový kabelový přívod elektřiny pro kuchyň.

V závěrečné fázi má být kuchyň osazena novým gastro vybavením. Úprav se dočká i prostor pro výdej obědů, který byl uzpůsoben pro potřeby hotelové školy. Nový inventář bude mít i školní jídelna, a tak od září už budou školáci obědvat v novém prostředí.

Školní kuchyň i jídelnu, která je v prostorách bývalé hotelové školy, nyní provozuje základní škola.

„Všichni se moc těšíme a především personál kuchyně. Poprvé bude mít škola své vlastní stravovací zařízení. V minulosti byla vždy na někom závislá," doplnila Věra Řehůřková.

Autor: Jiří Mach

23.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení