Učitelé měli totiž plné ruce práce nejen s přípravou samotných tříd, ale i s dalšími zaležitostmi vedoucími k bezproblémovému zahájení nového školního roku.


Nejinak tomu bylo také například v Základní škole T.G. Masaryka v Náchodě.

Chystali třídy

„Kantoři zde chystali různé pomůcky a po prázdninovém úklidu se znovu vybavovaly třídy,“ informovala nás zástupkyně ředitele pro první stupeň Iva Prouzová.


Zejména pak prostory pro prvňáčky, kterých zde letos nastoupí 34 a budou rozděleni do dvou skupin, bylo třeba pořádně vyzdobit, aby caparti na získávání nových vědomostí měli hezké a příjemné prostředí. Jednu z prvních tříd plnou obrázků i barev vykouzlila svýma rukama třeba učitelka Ivana Maršíková, která na místo každého žáčka nezapomněla položit živou abecedu či pomůcky na malování. „Po celý týden jsem měla stále co dělat. Na prvňáčky se již těšíme,“ sdělila učitelka.

Listovala učebnicí

Kromě prostor se však na zahájení nového školního roku museli připravit i samotní kantoři, zvláště pak ti, kteří se před lavice plné žáků postaví po získání pedagogického vzdělání úplně poprvé.


Mezi takové patří i Lenka Špačková, která bude na druhém stupni Základní školy v Polici nad Metují vyučovat hudební, občanskou a rodinnou výchovu.
„Chystám si hlavně materiál na výuku, protože učit jen tak „z fleku“ nezvládnu. Kvůli hudebce si ještě procvičím hru na klavír. Co se týče ostatních předmětů, tak musím prolistovat učebnice a zhlédnout látku, která se má v určitém ročníku probírat,“ popsala svou činnost před zahájením školy Lenka Špačková. Doplnila, že po psychické stránce jí zatím ani nedošlo, že se bude muset před kupu dětí postavit. „Trochu se možná obávám toho, jak mě budou žáci brát, když jsem tak mladá,“ dodává Lenka.