Krkonoše

Na sjezdovkách Černé hory je vrstva od 140 do 240 centimetrů, kolem 150 centimetrů je i ve špindlerovském Svatém Petru, na Medvědíně přes dva metry.

Sněhu je dost i na běžkařských tratích. Jenže. Hodně foukalo a napadanou vrstvu je třeba upravit. „Podle regionálních předpovědí se dá čekat uklidnění až v pondělí. Hned, jak to bude možné, začneme stopy projíždět,“ informují stránky oddílu běžeckého lyžování Tatran Hostinné. „Napadlo přes 40 centimetrů nového sněhu, ale nic moc se s tím pořádně dělat nedá. Skútr by se zahrabal, musíme počkat, až to trochu slehne. Vidím to tak na neděli odpoledne nebo pondělí,“ potvrdil Zdeněk Pichl.

Sněhová pokrývka na horách dosahuje více než dvou metrů. Horská služba Krkonoše proto zvýšila stupeň lavinového nebezpečí z trojky na čtyřku, což představuje vysoké nebezpečí. Záchranáři také uzavřeli cestu vedoucí z Dvoraček na Horní Mísečky přes Malou a velkou Kotelní jámu. „Kvůli povětrnostním podmínkách nedoporučujeme hřebenové túry. Na cestách jsou vysoké závěje, fouká silný vítr a je snížená viditelnost,“ uvedl včera odpoledne náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Orlické hory

Hradečáky příští týden čekají jarní prázdniny, plno mají provozovatelé ubytovacích zařízení v Orlických horách. „Chaty, penziony i chalupy už jsou na příští týden téměř plně obsazené. Se štěstím je možné zajistit víkendový pobyt, v březnu jsou ještě nějaká místa volná,“ uvedl Radomír Němeček z agentury Regio-tour.cz, která zprostředkovává ubytování v Orlických horách. A dodal, že lidé většinou shánějí ubytování od čtyř až pěti set korun za den.

Všechny vleky jsou ve střediscích Orlických hor v provozu. Sněží a teplota je kolem nuly. Dopravní dostupnost by měla být bez problémů. „Nemáme žádné zprávy o tom, že by někdo nedojel,“ řekl Tomáš Prouza z informačního centra v Deštném. Návštěvnost je v současnosti průměrná. O víkendu se očekává asi stejná jako v tom předchozím. Na víkend jsou plánovány další atraktivní akce. Dnes se pojede Red Bull Nordix. Jedná se o skikros na běžkách, který se uskuteční od rána v areálu Marta II. Po celý víkend se koná Amer Fun Cup, kde soutěží přípravka a předžáci v obřím slalomu.

V Rokytnici v Orlických horách se v sobotu na obchůzku po městě vydá průvod masopustních maškar. A aby toho nebylo málo, tak se pak od 18 hodin večer bude v místní jídelně konat masopustní veselice.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU