Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sníh pomalu mizí, kalamitu z měst odvolali

Náchodsko – Ve třech největších městech náchodského okresu (Náchod, Jaroměř a Nové Město nad Metují) byl kvůli středečnímu sněhovému přívalu vyhlášen kalamitní stav. Ten trval až do včerejšího pravého poledne, kdy byla kalamitní situace ve všech třech městech odvolána.

4.2.2010
SDÍLEJ:

Kalamitní stav byl vyhlášen v Novém Městě nad Metují, Náchodě a Jaroměři. Fotografie z odklízení sněhu v Novém Městě nad Metují.Foto: DENÍK/Věra Sýkorová

V Jaroměři ji odvolal tamější místostarosta František Vrabec. „Komunikace a chodníky spadající v plánu zimní údržby do prvního a druhého stupně důležitosti nejvíce zatížených lokalit se již podařilo zprůjezdnit a zprůchodnit. Proto jsem dnes v poledne kalamitní stav odvolal. I nadále se pracuje na odklízení sněhu v celém městě,“ ujistil nás včera odpoledne místostarosta Vrabec.

Do boje se sněhem se v Jaroměři pustily kromě technických služeb i nakladače z firem, které disponují těžkou technikou.

„V samém prvopočátku odklízení jsme enormní množství sněhu hrnuli na hromady. Teď se nahrnutý sníh odvážel do vytipovaných lokalit, kde na jaře roztaje,“ řekl nám místostarosta, který si náklady, jež město vynakládá do boje s všudypřítomným sněhem, netroufl odhadnout. „Určitě to bude stát hodně,“ nepochybuje Vrabec. „Chtěl bych poděkovat veřejnosti, že většina lidí se ke kalamitě postavila čelem a nenechala odklízení sněhu jen na naší technice,“ neopomněl zdůraznit pochvalu určenou obyvatelům města místostarosta František Vrabec.

Kolik bude stát kalamita? To zatím nikdo neví

Také v Novém Městě nad Metují byl včera v pravé poledne odvolán kalamitní stav. „Silnice jsou již průjezdné, chodníky průchodné, avšak stále ještě se intenzivně pracuje na odklízení sněhu z nejkritičtějších míst ve městě,“ sdělila starosta Bronislava Malijovská.

V Novém Městě se konalo odklízení sněhu jak v režii Technických služeb, tak také v režii dodavatelských firem, s nimiž má město smlouvy. Do ulic vyjely nakladači, pomocí nichž se odklízel sníh z těch komunikací, které byly právě vlivem sněhu špatně průjezdné či zcela neprůjezdné. Nejkritičtějšími lokalitami byly podle starostky František a okrajové části města.

„Kolik nás bude kalamita stát? To si v tuto chvíli netroufnu odhadnout,“ řekla nám starostka Malijovská s tím, že na odvoz sněhu uvolnili z rozpočtu města 100 tisíc korun. Technické služby zároveň dostaly za úkol stejnou finanční částku ušetřit na jiných místech. Podle starostky to bude na Technické služby jistý tlak. „Již tak byl rozpočet pro Technické služby navýšený,“ uvedla Bronislava Malijovská.

Sníh z ulic Nového Města nad Metují pomalu, ale jistě mizí. „Technické služby jedou na doraz, a to jak s technikou, tak i s lidskými silami,“ uvedla novoměstská starostka. Dodala, že určitou kompenzací jsou pochvalné reakce občanů.

V Náchodě byla kalamitní situace odvolána rovněž včera v poledne. Nejkritičtějšími místy byly podle Niny Adlof, tiskové mluvčí náchodské radnice, okrajové části města a také Jiráskova chata na Dobrošově.

„Kolik nás bude stát konkrétně tato kalamita, to se neví. My to spíše bereme v globálu – to znamená za celou zimu. Mohu však již nyní říct, že letošní tři miliony korun z rozpočtu města určené právě k těmto účelům, jsme již vyčerpali,“ sdělila mluvčí náchodské radnice.

Představitelé Náchoda razí teorii: „Sníh z města nikam neodvážet“. Zůstává tedy ve městě, například na náměstí, kde postupně roztaje.
Odklízení sněhu ve všech náchodských lokalitách zajišťují Technické služby plus dodavatelské nakladače, které mají Technické služby nasmlouvané. (řez, sýk)

4.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení