U prvoinstančního náchodského okresního soudu letos v únoru obžalovaná prohlásila vinu a soud ji potrestal za ublížení na zdraví a výtržnictví. Odvolání se týkalo trestu obecně prospěšných prací a částky za nemajetkovou újmu ve výši 50.000 korun. Státní zástupce se odvolání vzdal. Krajský soud odvolání začátkem dubna zamítl.

Okresní soud v Náchodě.
Za napadení učitelky v Náchodě dal soud ženě prospěšné práce a úhradu újmy

Sedmatřicetiletá žena přišla do školy kvůli tomu, že učitelka v hodině tělocviku jejího syna, žáka prvního stupně ZŠ, údajně necitlivě trefila míčem do ruky. Ve vestibulu školy učitelku napadla. Pedagožka utrpěla blok páteře a psychickou újmu. V pracovní neschopnosti byla přes dva týdny. Následky na psychice a bolestmi páteře podle své zmocněnkyně trpí dodnes.

Vulgarismy, výhružky i fyzické násilí

Advokát obžalované David Zdeněk u náchodského soudu uvedl, že jeho klientka je ochotná nést trest obecně prospěšných prací. Trest úhrady nemajetkové újmy ve výši 50 tisíc korun označil za nepodložený. „Skutečné újmě, kterou poškozená utrpěla, neodpovídá," uvedl. Obžalovaná před soudem vyjádřila lítost a omluvila se.

„Poškozenou napadla zezadu a začala ji častovat vulgarismy. Stalo se to před prvňáčky, děti byly vystaveny stresu, plakaly," uvedl u soudu státní zástupce Vladimír Štěpánek. V urážkách, vulgarismech a výhrůžkách žena pokračovala i vůči ředitelce školy a dalším pedagogům.

Úhradu újmy platit nechce

Náchodský soudce Pavel Ruml částku 50 tisíc korun při vynesení rozsudku označil za přiměřenou a vhodné doplnění jinak mírného trestu. Úhrada by neměla být podle soudce pro obžalovanou likvidační. Poznamenal, že ačkoliv je žena nezaměstnaná, je majitelkou rodinného domu a auta. Obžalovaná uvedla, že žije ze sociálních dávek a s úhradou nákladů jí pomáhají sourozenci. Zmocněnkyně poškozené u soudu uvedla, že obžalovaná na sociálních sítích nabízí kosmetické služby. Její omluvu označila za předstíranou.

Škola po incidentu zpřísnila kontrolu při vstupu do budovy. „Ráno u dveří stojí pan školník a paní vrátná a rodiče do školy opravdu nevstupují," popsala dříve pro Českou televizi ředitelka školy Radka Lokvencová.