„Bohužel mi při práci s rozbruskou vlétla kovová špona do oka. Místo do Prahy jedu teď k očnímu na vyšetření," říká Martin Roman z Otovic a jeho slova potvrzuje zalepené pravé oko. V zemědělství pracuje deset let. S jedním okem se na dlouhou trasu vydat nemohl. Na otázku, jak by se s takovýmto traktorem jelo do Prahy, odpovídá stručně a výstižně: „Dlouze."

Ilustrační foto.
Pražskou magistrálu zablokují i traktory z východu Čech. Vyjedou z Hradce

Vlaječky na traktoru by ale neměly vyjít naprázdno. Martin Roman věří, že už ve čtvrtek 22. února se společně s dalšími zemědělci z Náchodska zapojí do mezinárodního protestu u hraničního přechodu do Polska, k čemuž je vyzvala Agrární komora České republiky. Hlavním důvodem je upozornit na problémy spojené s komplikovanou zemědělskou politikou Evropské unie, které mají společné všichni farmáři ze střední a východní Evropy.

Radim Vajsar přidělává na traktor vlaječku. K plánované cestě na protest zemědělců nakonec nedošlo. Ve čtvrtek se ale už chtějí připojit.Radim Vajsar přidělává na traktor vlaječku. K plánované cestě na protest zemědělců nakonec nedošlo. Ve čtvrtek se ale už chtějí připojit.Zdroj: Deník/Jiří Špreňar

Mohlo by vás zajímat: Hororová Studna: skutečný předobraz mladého Brůny vedl laboratoř u Nového Hrádku

Zdroj: Jiří Řezník