„Kvůli nedostatku sněhu se další ročník závodu Mistrovství České republiku v midu tento víkend nepoběží,“ informoval veřejnost jednatel závodu Cross country mid Janovičky 2008, který zde pořádá Musher Club Metuje Červený Kostelec.


O oblíbené a divácky atraktivní zpestření začátku roku by ale obyvatelé Broumovského výběžku přijít neměli. „Věříme, že nám to únor vynahradí. Závody se proto odkládají na dny 16. až 17. února,“ upřesnil Josef Joudal, který doufá, že během následujících čtyř týdnů se paní Zima umoudří a dá o sobě ještě vědět nějakou sněhovou nadílkou. Musheři tak mohou jen vzpomínat na rok 2006, kdy byli v lednovém termínu závodu Janovičky zasypané sněhem.
Letos se tak opakuje situace z loňského roku, kdy počasí nechalo pořadatele také na holičkách. Ti nejprve museli zrušit původní lednový termín a už to vypadalo, že se kvůli nedostaku sněhu zruší i náhradní datum v půlce února. Den před závodem ale napadlo na poslení chvíli asi deset centimetrů a pořadatelé museli odvolané závody v rychlosti znovu oživit. „Počasí si s námi pěkně zahrává a zkouší, co vydržíme, ale my Metujáci se nevzdáme,“ prohlásil tehdy ředitel závodů Jaromír Hanuš z pořadatelského MC Metuje.