Tady na ně čekal oblíbený herec a kaskadér Zdeněk Srstka, který se způsobem sobě vlastním zhostil moderování místního „Chcete mě", tedy podobného pořadu, jaký moderuje v televizi. V hlavní roli byli ale tentokrát samozřejmě broumovští hafani.

„Nevadí, že žádný z pejsků tady nakonec nenašel svůj domov, každý z nich se dříve nebo později dočká. V každém případě jsme si výlet náležitě užili," uvedla Jana Slováková, pověřená pracovnice broumovského městského útulku.

Pesani Bon,Vilík, Leontýnka, Romashka a Pitulda byli prý během výletu naprosto skvělí a nezmohlo je ani vedro. Jejich chování bylo ukázkové. A poděkování si prý zaslouží i jejich věrní venčitelé -venčitelky, kteří se s nimi na výlet do Hořiček vydali a skvělým způsobem se o pejsky postarali.

Psím svěřencům se v útulku snaží neustále jejich zázemí zlepšovat. „Náš plán vystavět pergolu bude brzy realizován a to díky všem, kteří nám pomáhají," dodala Jana Slováková.

Jelikož útulek materiál na pergolu, která psy ochrání třeba i před sluneční výhní, dostal darem, tak peníze, které na stavbu pergoly věnovali dárci a zbudou, využije útulek na další smysluplný projekt, tedy na stavbu čtyř nových kotců.

„Díky novým kotcům budeme schopni přijmout více pejsků, které jsme doposud museli občas díky přeplněné kapacitě útulku odmítat. S tímto projektem souhlasilo i město Broumov a stavbu také finančně podporuje," sdělila Jana Slováková.

Pokud by smysluplný krok chtěli podpořit i další dárci, stále se mohou na útulek obracet.