VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTAFETA K RADNICI s Jiřím Rudolfem

Náchod -Nyní odpovídá Jiří Rudolf, kandidát na starostu Náchoda za ODS: "Náchod by měl fungovat, jako prosperující firma".

2.10.2010
SDÍLEJ:

Jiří Rudolf.Foto: Archiv

Deník připravil pro čtenáře projekt nazvaný „Štafeta k radnici“. Díky tomuto projektu mají čtenáři šanci poznat blíže lídry politických uskupení, kteří kandidují do náchodského zastupitelstva.

A proč název Štafeta? Každý politik má totiž právo položit jednu otázku svému konkurentovi, který po něm bude štafetu k radnici přebírat. Všechny ostatní otázky jsou stejné pro všechny lídry.

Dnes odpovídá lídr náchodské ODS Jiří Rudolf.

Váš předchůdce ve Štafetě k radnici položil otázku, aniž by věděl, kdo na ní bude odpovídat. Otázka zněla takto: Je pro Vás přijatelný současný model nakládání s Hotelem Beránek, resp. výnosy, který Hotel Beránek při současném nájemním vztahu pro město Náchod přináší? V případě, že nikoli, jaké opatření nebo postup byste zvolil, abyste jste pro město dosáhl lepšího výsledku?
Zatím nemám k dispozici relevantní informace k problematice Beránku. Tím mám na mysli nejen podmínky současného nájemce hotelové části Beránku. Nicméně si myslím, že je třeba provést hlubší analýzu zejména ekonomickou s posouzením celé řady okolností To, že nájem, který současný nájemce platí je spíše symbolický, je jisté, ale je to jen jedna strana mince. S jistou znalostí si dovolím tvrdit, že zejména energetické náklady jsou vysoké a budou za stávajícího stavu výrazně zatěžovat každého zájemce. Mám-li se však jednoznačně vyjádřit, co současný nájemní vztah městu Náchod přináší, tak uvádím, že téměř nic. Jedním dechem ovšem dodávám, že je lepší mít málo, nežli nic a hotelovou část uzavřít a „zakonzervovat“. Takovýto stav by stál město mnohem víc.
Co bych tedy zvolil? Soustředil bych potřebné dokumenty, nechal bych si zpracovat odbornou analýzu a na základě těchto podkladů mohu problém řešit. Jak? To bych dával někomu návod… Pokud to bude aktuální a budu postaven před tento problém, budu i tento problém řešit.

1. Kterou část města máte nejraději a proč?
Nejraději mám místo bydliště tj. příměstská část Pavlišov. Tvrdím o sobě, že jsem sice na Pavlišově naplavenina (bydlím zde od roku 1985 ), takže naplavenina, ale již usazenější.
Krásná krajina , okolí a výhledy. Prostě nádhera!!!! Vřele každému doporučuji toto místo navštívit včetně místního pohostinství.

2. Kde naopak vidíte nedostatky? Která část je nejzanedbanější a co byste nejraději zbořil, kdybyste nemusel brát ohledy?
Nedostatky vidím na Plhově. Mám na mysli staré objekty Tepny. Bohužel jsou soukromým majetkem a tak je zbořit nemohu… Navíc architektonický výplod Lidlu taky není nic moc…

3. Co podle vás Náchodu nejvíce chybí?
Je to sice moc laciné, nicméně si myslím, že Náchodu chybí a patří lázně!!! Jistě se tímto tématem budou ohánět všechny strany, nicméně si myslím, že je to téma, na kterém je nutno stále pracovat, oživovat a jít tvrdě za věcí napříč politickým spektrem. Jsem ale přesvědčen, že současné i minulá vedení na tomto projektu pracovala a nejen oni. Dokážu se tedy představit oprášení tohoto projektu, navázat na to co se již udělalo a makat… Potřebnost vidím i z pohledu podnikatele. Rozvoj cestovního ruchu, rozvoj celé řady služeb a dalších podnikatelských aktivit a v neposlední řadě pracovní místa v samotných lázních a souvisejících provozech!!! O atraktivitě místa netřeba hovořit.
Druhou věcí je průmyslová zóna. Také Náchodu chybí, což je dáno částečně i polohou. Jistou možnost vidím v sousedství se zamýšlenou silnicí na Hronov. Tam bych „pustil“ zamýšlený Hornbach, příp. i Interspar. Záměr umístit je na místo bývalé Tepny se mi moc nelíbí, nicméně je to podnikatelský záměr a uvedené místo je soukromým majetkem.
Za třetí – OBCHVAT města Náchoda, ale o tom již bylo řečeno mnoho. Přestože obchvat povede samostatnými obcemi a příměstskou částí Babí, bude mít možná i vliv na místo mého trvalého bydliště Pavlišov, jsem jednoznačně pro. Obyvatelé Náchoda bydlící zejména na ul. Pražská a Běloveská, ale i další si to jistě za více jak 20 let strádání zaslouží!!!

4. Co byste udělal jako první věc ve funkci starosty? Koho byste jako prvního do úřadu starosty pozval?
Nejdříve bych se šel představit zaměstnancům úřadu. Přiznám se, že nevím koho bych pozval nejdříve, mohl bych si nějakou významnou osobu vymyslet a to dělat nebudu. Domnívám se však, že on se někdo najde, ale na to je ještě dost času.

5. Kolik hodin týdně chcete jako starosta pracovat?
S tímto nemám problém. Více jak 13 roků řídím akciovou společnost s více jak 80 zaměstnanci. Dávno jsem si odvykl jen osmihodinové pracovní době. Vše ale musí být v rovnováze - práce, rodina, relaxace. Bohužel se mi to v posledních letech udržet v rovnováze moc nedaří!

6. Jaké vlastnosti by podle vás měl mít dobrý politik?
Za politika se moc ještě nepovažuji. Myslím si, že starosta by měl být především slušný člověk , používat zdravý selský rozum a uměl naslouchat lidem.

7. Jaké schopnosti vašich konkurentů byste měl rád?
Slušnost, upřímnost, otevřenost, schopnost domluvit se, aktivní kritiku a zdravý selský rozum, nikoliv sekretariátní!!!

8. Kdo je vaším vzorem politika u nás a ve světě?
Vzor politika žádný nemám. Vzor podnikatelský ano – Tomáš Baťa.

9. Kam chodíte ve vašem městě nejraději na jídlo? Kde si kupujete oblečení?
Aby to nebyla nežádoucí reklama? Přesto, chodím rád na klidná místa a s dobrou kuchyní a jistou úrovní. ( Hotel Bonato, Zámecký hotel, a hotel Tommy ). Oblečení nejraději kupuji v Deštném v Orlických horách ve firmě Sportprofi, společenské pak různě.

10. Co vám chybí ke štěstí?
Jsem spokojený se současným stavem. Mám báječnou manželku a syna, skvělé přátelé ale protože mi je 55 let, tak lehce pokulhává zdraví, ale to už by bylo štěstí na jednoho moc .

11. Na co se chcete nejvíce zaměřit v případě úspěchu ve volbách? Co považujete za klíčové body budoucího směřování Náchoda a jak jich chcete dosáhnout? Jakou vizi nabízíte?
Město Náchod by i v nadcházejícím období mělo dlouhodobě fungovat jako prosperující firma bez zbytečného a zásadního zadlužení. Některé klíčové body jsem uvedl již výše. Je to obchvat, vytvoření možnosti průmyslové zóny, lázně, dále podpora zdravotnictví (vše co prospěje Náchodské oblastní nemocnici a.s. ) a sociálních služeb, „příjemné prostředí a servis“ pro podnikání včetně drobného a jeho rozvoj a tím pádem aktivně ovlivňování míry nezaměstnanosti, podpora a rozvoj příměstských částí, podpora tradic, kulty a sportu, podpora jakýchkoliv forem vzdělávání apod.
Nabízím prosperující město s širokou nabídkou vyžití a spokojený život jeho obyvatel.

12. Jakou otázku položíte dalšímu lídrovi?
Vážený pane kolego, co uděláte pro příměstské části Náchoda?

2.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jičín - Hronov
17

V derby padaly góly jen ve druhé třetině, Nové Město pálilo ostrými

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v říjnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

FOTO: Od opeřenců až po vysazení břízy

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT