VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stánky navštěvníky Ratibořic informovaly o Babiččině údolí

Ratibořice - Občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice od července letošního roku realizuje projekt, který byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

9.10.2008
SDÍLEJ:

Oživlé postavy z Babičky v Ratibořicích.Foto: DENÍK/Hynek Šnajdar

Dvouletý projekt je zaměřený na harmonizaci kulturní krajiny na území Národní přírodní památce a Národní kulturní památkyBabiččino údolí s uplatněním principů udržitelného rozvoje. „V rámci projektu byly poskytovány informace a osvěta prostřednictvím infostánku v národní přírodní památce Babiččino údolí, který byl umístěn v prostorách Státního zámku Ratibořice. Infostánek byl v provozu po dobu letních prázdnin, pravidelně v úterý, středu a čtvrtek, a to od 10 do 15 hodin,“ sdělila Martina Vlachová, koordinátora projektu. „V infostánku jsme poskytovali informace o ochraně přírody, výjimečnosti daného území, naučné stezce, kulturních i historických zajímavostech a v neposlední řadě i o projektu, podpořeném blokovým grantem NROS. Poskytované informace se týkají především území CHKO Broumovsko, pod jehož správu NPP Babiččino údolí spadá. Turistům jsme nabízeli osm různých propagačních materiálů. Značnou část tiskovin poskytla Správa CHKO Broumovsko, další letáčky máme z vlastních zdrojů. Ten, kdo nestihl návštěvu v době těchto letních prázdnin, může informace a letáky zdarma získat v Babiččině údolí i v roce příštím,“ dodala Vlachová. V rámci průběhu infostánku jsme uskutečnili místní dotazníkové šetření u návštěvníků Ratibořic. „Návštěvnost tohoto „krásného koutu naší země“ je vysoká, nejčastějšími turisty byly rodiny s dětmi, které přijely z různých koutů ČR. Velmi důležitým faktem je, že dvě třetiny návštěvníků se sem opakovaně vrací a považují tento výlet za jakousi tradici. Nejčastěji sem přijíždí automobilem, další početnou skupinu tvoří cyklisté. Dotázaní návštěvníci se shodují, že mezi hlavní problémy, které by bylo zapotřebí v Babiččině údolí zlepšit patří: oddělení tras pro chodce a cyklisty i vylepšení značení pro turisty, dále pak využít Panský hostinec a nabídnout v něm turistům další služby. Na Babiččině údolí si lidé velmi cení místní přírody, čistoty, klidu, možnosti odpočinku, relaxace, zámku a dalších kulturních památek.

Téměř všichni návštěvníci hodnotili návštěvu Babiččino údolí kladně, dá se tedy předpokládat, že budou pokračovat ve své „tradici“ a budou se do těchto míst i nadále rádi vracet. Centrum rozvoje, v rámci již jmenovaného grantu, bude rovněž zpracovávat i Strategii šetrného cestovního ruchu v BÚ, v návaznosti na proběhlé místní dotazníkové šetření v Ratibořicích. Přičemž je třeba vzít v potaz fakt, že 85 procent všech dotázaných turistů, by celkovou koncepci rozvoje cestovního ruchu uskutečnilo tak, aby se co nejméně narušovalo místní zachované, přírodní a kulturní prostředí, které je těsně spjaté s příběhem z knihy Boženy Němcové Babička,“ podotýká Vlachová.

(Martina Vlachová, koordinátorka projektu)

9.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Rožmitál u Broumova - Celkem 50 voličů z evidovaných 129 přišlo během pátku odevzdat svůj hlas v nejmenším volebním okrsku na Broumovsku.

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Jaroměř /FOTO/ - Železniční muzeum Výtopna v Jaroměři se v pátek 20. října proměnilo ve volební okrsek číslo 18.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení