Návštěvníci si mohli zakoupit keramiku, dřevěné nádobí, šperky, hračky, květiny, textilie a další bohatý sortiment. „My jsme se o této akci dozvěděli z internetu. Naplánovali jsme si cestu na Broumovsko a využili jsme ji k návštěvě krásných Ratibořic. Koupila jsem si hrníčky a manžel nakládaný hermelín,“ řekla nám Iveta Lišková z Poděbrad.


Řemeslnné trhy si pochvaloval také Karel Procházka, který do Ratibořic dorazil z Milevska. „Je to určitě zpestření. Škoda jen, že není v provozu Panský hostinec. Občerstvení v Mlynářově zahrádce je dobré, ale musíte vystát frontu. Koupil jsem pro vnuky cínové vojáčky,“ uvedl Procházka.


Ratibořice nenavštěvují jen obyvatelé z České republiky. Hojně sem jezdí také zahraniční návštěvníci. Marie Skýpalová žije ve švýcarském Baselu již čtvrtstoletí, ale do své rodné vlasti se jednou či dvakrát do roka vrací. „Mám tady stále rodinu, takže se ráda vracím. Babiččino údolí je pro mě magickým místem. Hodně se tady změnilo a je dobře, že se stále něco děje. Já mám ráda bižuterii, takže za chvíli půjdu ke stánku, kde se prodává. Určitě si s sebou domů něco odvezu,“ ubezpečila Deník zahraniční návštěvnice Marie Skýpalová z Baselu ve Švýcarsku.