VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta hlídá kamióny, které porušují zákaz vjezdu

Vysoká Srbská /VIDEO/ - Úplná uzavírka komunikace II/303 v Žabokrkách, která začala tento týden v pondělí 4. května a potrvá až do 28. června, přidala další úkol vysokosrbskému starostovi Josefu Klučkovi. Objížďka přes Vysokou Srbskou platí pro vozidla do 3,5 t, ostatní musí jinudy. Kdo poruší zákaz musí čekat trest!

7.5.2009
SDÍLEJ:

I přes zákaz jezdí nákladní vozidla nad 3,5 tuny přes Vysokou Srbskou.Foto: DENÍK/Jiří Špreňar

Objízdná trasa pro osobní automobily totiž vede právě přes Vysokou Srbskou. Je však určena pouze automobilům do 3,5 tuny. Někteří řidiči nákladních automobilů si však s kulatou značkou zakazující průjezd automobilů těžších více než 3,5 tuny moc hlavu nelámou a i když jsou na objízdné trase z Hronova k Vysoké Srbské několika značkami upozorňováni na zákaz průjezdu pokračují dále. Že to není výjimečný jev dokládá i situace ze včerejšího rána.

Je krátce po osmé hodině ranní. Dlážděný kopec ve Vysoké Srbské, který může směle aspirovat na nejprudší komunikaci na Náchodsku, se leskne od deštivých kapek. Starosta obce Josef Klučka z okna obecního úřadu stojícího kousek od vrcholu prudkého klesání vidí, jak po silnici přijíždí kamión s návěsem. Řidič míjí zákazovou značku a spouští se z kopce dolů. Zvlášť v deštivém počasí, které včerejší den provázelo, to na kluzké dlažbě může být nebezpečný počin. Starosta neváhá, vybíhá z úřadu, sedá do automobilu a pouští se za náklaďákem. Dostihne ho přibližně v půlce prudkého kopce, předjede ho, zastaví a pustí výstražná světla. Řidiči kamiónu nezbývá než zastavit rovněž. Po krátké rozmluvě, která určitě neprobíhala v přátelském atmosféře, starosta popojede z nepřehledného úseku o pár desítek metrů níže, ale řidiči náklaďáku odjet nedovolí a ten ho musí následovat na bezpečnější místo v dolní části kopce. „Hned jsem zavolal policii na linku 158, aby to přijeli vyřešit. Policisté z Hronova byli zrovna na výjezdu u nějaké dopravní nehody, tak jsme čekali na policisty z Náchoda,“ řekl nám vysokosrbský starosta Josef Klučka, a pro úplnost dodal, že řidič dostal od policistů pokutu ve výši dva tisíce korun.

Případ ze včerejšího rána určitě nebyl ojedinělý. Josef Klučka nám potvrdil, že zde jezdí a zákaz porušují další kamióny i autobusy. „Oficiálně zde má průjezd povolený pouze mlíkař, který jezdí do Machova,“ prozradil Deníku telefonicky starosta. Během krátkého rozhovoru si ale ještě stačil všimnout, že kolem obecního úřadu projel a zákazovou značku nerespektoval patrový autobus…

Linkové autobusy, které až do dnešního dne mohly ještě projíždět stavbou přes Žabokrky musí od zítřku jezdit po objízdné trase.

Objízdná trasa:

Hronov - V době od 8. května do 28. června bude pro autobusy zcela uzavřena silnice II/303 v úseku Hronov – Žabokrky. V tomto úseku je provozováno 110 autobusových spojů denně. Tato uzavírka si vyžádá mimořádná a rozsáhlá opatření ve veřejné dopravě.

V úseku Náchod – Police nad Metují bude v pracovní dny zavedeno 13 nových vlaků. Další tři páry vlaků, jenž končí a začínají v současné době v Hronově, budou prodlouženy až do Police nad Metují.

O víkendu bude potom zavedeno sedm nových vlaků. Vybrané spěšné vlaky budou mimořádně po dobu uzavírky stavět na zastávce Hronov, zastávka.
Autobusová doprava bude organizována následovně:

Dálkové linky z Broumova do Brna (640112), Pardubic (640120) a Prahy (640111, 640202, 640381) budou na svém odjezdu z Broumova uspíšeny o 20 minut a budou vedeny po objízdné trase přes Velký Dřevíč, Rokytník, Krkavčinu a Zbečník do Hronova. Z Hronova potom pojedou v pravidelném čase.
V opačném směru budou vedeny v úseku Žabokrky – Broumov s dvacetiminutovým zpožděním. Vybrané dálkové spoje budou mimořádně zastavovat i na zastávkách ve Velkém Dřevíči a Rokytníku.

Místní spoje na trase Broumov – Náchod (640101) budou ukončeny na vlakovém nádraží v Polici nad Metují a cestující do Hronova a Náchoda budou přepraveni návaznou vlakovou dopravou. Stejně tak budou vlaky navazovat i na autobusové spoje z/do Machova (640106) a Suchého Dolu (640109).
Odlišným způsobem bude organizována doprava na lince 640116 Hronov – Stárkov – Radvanice. Objízdná trasa bude z Hronova vedena přes Zbečník a Krkavčinu. Část spojů bude poté vedena přímo přes Bystré do Stárkova a část delší trasou přes Rokytník, Velký Dřevíč a Horní Dřevíč.

Jízdní řád naleznete zde. Tento jízdní řád obsahuje i dálkové spoje společností CDS Náchod a P-transport Broumov, jenž budou mimořádně obsluhovat zastávky ve Velkém Dřevíči a Rokytníku. Odbavení ze/do zastávek ve Velkém Dřevíči a Rokytníku na těchto spojích bude možné pouze v rámci IDS IREDO.

Ke změnám jízdních řádů dojde i mezi Hronovem a Náchodem. Kromě výše uvedených linek jsou v této trase ještě vedeny linky 640002, 640110 a 640115.

Zároveň bude v Hronově přemístěno autobusové nádraží z prostoru náměstí ČSA do ulice Kostelecké.

Stanoviště ve směru Náchod a Žďárky bude před prodejnou TROPIC, stanoviště ve směru Broumov, Červený Kostelec a Stárkov v opačném směru v prostoru křížení s Dvorskou ulicí.

Pro cestující veřejnost budou vydány informační letáky, které si můžete stáhnout zde. Tyto letáky budou k dispozici v železničních stanicích v Náchodě, Hronově, Polici nad Metují a Broumově a v autobusech společností CDS Náchod, ČSAD Ústí nad Orlicí, P-transport a Rubr od středy 6. května 2009.
Bližší informace naleznete na webových stránkách: www.oredo.cz. (red)

Autor: Jiří Špreňar

7.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Skály, kam se podíváš, to je Adršpach.

Ve skalách se ztratili lidé. Hledali je hasiči

Soutěž o titul Dřevorubec roku v Adršpachu.
17

Dřevorubci soutěžili na parkovišti v Adršpachu

„Tanečník“ posprejoval sloup lampy, fasády domů i zvonky

Jaroměř - O tom, že sprejerství je velkým problémem téměř každého města a velmi špatně se odhaluje, by mohli vyprávět i jaroměřští městští strážníci.

Na Vysočině padla další záchranářská naděje

Náchodsko - Trápení druholigových šachistů Náchoda nebere konce.

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Čůčobraní určí nejlepší a nejnechutnější nerévová vína

Žďár nad Metují - Již 30. kapitolu jedinečné knihy nazvané „Čůčobraní“, začnou dnes odpoledne psát v pohostinství ve Žďáru nad Metují. Tradičního setkání výrobců ovocných vín se mohou zúčastnit všichni ti, kdo do 16 hodin přihlásí svá čůča. „Od každého vzorku musí být dvě typizované jednolitrové láhve,“ připomíná Libor Martínek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>