Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostka Nedvědová zdůraznila: 'Žádná tolerance neexistuje'

Hronov - Půl roku rozkopaná silnice, chodníky a provoz těžké techniky. To potrápí obyvatele při chystané investiční akci.

10.3.2014
SDÍLEJ:

Starostka Hronova Hana Nedvědová.Foto: Jiří Máslo

Největší investiční akce v dějinách města, při které se bude budovat nová kanalizace v celé obci Zbečník, rekonstruovat chodníky, vodovod, veřejné osvětlení, autobusové zastávky a opravovat most, se připravovala deset let a bude stát více jak sto deset milionů korun.

Stavební práce začnou poslední březnový den a na dalšího půl roku omezí nejenom řidiče cestující mezi Hronovem a Červeným Kostelcem, ale výrazně zasáhnou do života obyvatel Zbečníku.

To byl také důvod setkání místních obyvatel s vedením města, investory a dodavateli stavebních prací, které se konalo minulý týden v Čapkově sálu. Občané byli seznámeni s plánovaným průběhem prací a termíny dohotovení jednotlivých úseků, které jsou rozděleny do několika etap.

Po celou dobu konání stavebních prací bude v celém úseku platit zákaz vjezdu.

„Vjezd na staveniště bude omezeně povolen pouze pro místní obyvatele a firmy, které mají v tomto úseku provozovnu. V žádném případě nebude možné využít tento úsek pro tranzit! Dodržování zákazu bude intenzivně kontrolováno městskou i státní policií a hříšníci budou tvrdě postihováni, žádná tolerance neexistuje," zdůraznila starostka Hana Nedvědová.

Po představení průběhu prací dostali slovo i obyvatelé Zbečníku na případné doplňující dotazy.

Celá diskuse se konala v klidu a obešla se bez emocí. Občany nejvíce zajímalo, jak to bude s parkováním vozidel, když nepůjde zajet k jejich nemovitostem. Zda bude zajištěn svoz odpadů, pečovatelská služba a jestli bude zajištěn průjezd pro sanitní vůz. Zájem byl i ze strany rodičů, jak se dostanou děti do školy a školky.

Na všechny dotazy bylo zodpovězeno. Nikdo z toho není nadšený, ale přistupují k tomu tak, že to je potřeba udělat.

„Mám uprostřed obce prodejnu, tak určitě to bude znát. Neovlivním kolik se mně tam dostane lidí. Kdo ale bude chtít, tak přijde pěšky a nebo přijede na kole. Autem to bude horší, to budu rád, když se ke mně dostane zásobování. Na tržbách se to určitě podepíše, to očekávám. Třeba ale přijde více místních. V každém případě se to ale udělat musí a je potřeba se s tím nějak vyrovnat," řekl provozovatel řeznictví Jaroslav Klicnar.

Jsou ovšem i obavy, aby nedošlo vlivem zemních prací k poškození nemovitostí. „Nás to zasáhne hodně, protože bydlíme u bývalé hasičské zbrojnice, na nejhorším místě ve Zbečníku. Tam se mimo budování nové kanalizace, která bude v hloubce čtyři a půl metru,  bude ještě rekonstruovat most.  Proto máme obavu, aby se to nepodepsalo na domech. Omezení dopravy nám ani tak moc nevadí, budeme jezdit na kole, do práce už nemusíme, tak to je jedno," vyjádřil obavu František Tér.

Vrásky to ale přidělá lidem, kteří jsou na automobilech závislí. „Problémy nám určitě nastanou, protože jezdíme do práce autem a jsme na tom dost závislí. Budeme, pokud to půjde, využívat kola. Na druhou stranu budeme rádi, že se to opraví, na to se už těšíme," svěřila se  Olga Morávková.

Město se bude snažit obyvatelům během stavby zajistit v mezích možností co největší komfort.

„Nesešli jsme se proto, abychom se dohadovali, jak to uděláme, ale proto, abychom občany seznámili, jak to bude probíhat. Proto jsme se rozhodli uspořádat setkání s občany, abychom podali co nejvíce informací, co nás příštích šest měsíců čeká. Město udělá maximum, aby omezilo obyvatele co nejméně," dodala starostka.

Ve foyer sálu byly vystaveny k nahlédnutí podrobné stavební plány, kde si mohl každý zjistit, co a kde se bude u jeho nemovitosti dělat a jak moc ho stavební práce zasáhnou.

Autor: Jiří Mach

10.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci z Montessori základní školy v Náchodě

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení