V úterý 26. října 2010 se v odpoledních hodinách sešli na společném jednání na novoměstské radnici zástupci volebního sdružení „Volba pro Nové Město“ a zástupci MS ODS – dvou stran, které v komunálních volbách v Novém Městě nad Metují získaly od voličů největší počty hlasů („Volba pro Nové Město“ – 7 mandátů, ODS – 6 mandátů).

Po několikahodinovém jednání dospěli všichni zúčastnění ke konsensu.

V Radě města tak na novoměstské radnici zasednou v nadcházejícím volebním období čtyři zástupci „Volby pro Nové Město“ a tři zástupci ODS. Starostou města se stane současný místostarosta, Petr Hable, místostarostkou, Bronislava Malijovská.

„Všichni zúčastnění se snažili hledat takové řešení, které by i do budoucna zajistilo na novoměstské radnici stabilitu, umožnilo většinové hlasování a bylo prospěšné pro město a jeho obyvatele,“ řekla Malijovská.

Na základě konsensu bude v pondělí 1. listopadu 2010 sepsána mezi sdružením „Volba pro Nové Město“ a MS ODS Nové Město nad Metují koaliční dohoda o volbě vedení a Rady města.

Ve čtvrtek 11. listopadu 2010 pak starostu, místostarostku a radní potvrdí v jejich funkcích i nově zvolení zastupitelé na svém prvním, slavnostním zasedání na novoměstském zámku.