Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové v řešení narůstající sociální problematiky táhnou za jeden provaz

Náchod - Zachovat počty policejních sil, zamyslet se nad možností zavedení domovského práva, místními vyhláškami regulovat noční klid a řešit soukromé iniciativy na poli realitního trhu v souvislosti s nepřizpůsobivými občany - to je stručný souhrn výsledku pondělního 17. října setkání představitelů samospráv náchodského okresu a členů obou komor Parlamentu ČR zvolených za Královéhradecký kraj.

19.10.2011
SDÍLEJ:

Setkání představitelů samospráv náchodského okresu a členů obou komor Parlamentu ČR zvolených za Královéhradecký kraj na téma řešení sociální problematiky a nepřizpůsobivých občanů. Foto: MěÚ Náchod

Tématem chvílemi emotivní diskuse bylo hledání odpovědí na otázky možností řešení narůstající sociální problematiky.

Chtějí podporu 
pro nové zákony

Na základě diskuse a výměny názorů na problémy s nepřizpůsobivými občany v jednotlivých městech náchodského regionu se přítomní shodli na tom, že je nutné podpořit schválení návrhů novelizací, kterými se mění zákon o pomoci v hmotné nouzi, občanský soudní řád a zákon o přestupcích. K tomu starostové a místostarostové většiny měst náchodského regionu vyzvali i poslance a senátory Parlamentu ČR zvolené za Královéhradecký kraj.

Oslabení policie
se městům nelíbí

Přítomní zástupci měst rovněž deklarovali svůj razantní nesouhlas s omezením činnosti Policie ČR na území svých samospráv a poukázali na nutnost řešení soukromých iniciativ na poli realitního trhu a nepřizpůsobivých občanů. Právě podnikatelské záměry typu koupit starý dům, rychle a co nejlevněji ho opravit na tzv. „startovací byty” a nastěhovat do něj obyvatele, kterým většinu nájemného platí stát na dávkách, totiž vadí zejména obyvatelům dotyčných míst, kteří z nových sousedů žádnou radost nemají.

Náchodský starosta Jan Birke v této souvislosti zmínil jeden z domů, odkud už bylo vystěhováno několik nepřizpůsobivých a město tak nyní stojí před otázkou, co s domem do budoucna. Prodat? „V žádném případě, to nikdy,” dušuje se Jan Birke. Město nechce, aby dům někdo koupil, trochu opravil a nastěhoval si tam „sociální” nájemníky. „Možná ho necháme zbourat nebo spadnout, ale neprodáme ho nikdy,” má jasno starosta, i když, jak ujistil přítomné, nemá nic proti podnikatelům a jejich záměrům.

Domovské právo proti migraci

Tématem k vážnému zamyšlení je zavedení domovského práva, které by mohlo řešit nežádoucí migraci nepřizpůsobivých občanů.
Starostové se shodli v otázce nočního klidu. V návrhu je striktně stanoveno jeho dodržování od 22 do 6 hodin, je však důležité dodat možnost regulace nočního klidu rozhodnutím samosprávy.

Usnesení, které by mělo umožnit radnicím lépe řešit problémy s nepřizpůsobivými občany, svými podpisy podpořili starostové a místostarostové osmi měst. Ti rovněž doporučili „svým” poslancům a senátorům, aby zařadili řešení problematiky nepřizpůsobivých občanů mezi své priority. (na, řez)

19.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Otevření nového useku D11 u Hradce Králové

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Obrat v zápase režíroval Klesl

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli další klíčový podzimní zápas, když na domácí palubovce přehráli Zlín.

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení