VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavby na silniční tepně má zkrátit práce do večera

Náchod - Jestli se letos budou upravovat kruhové objezdy v Náchodě, to se řeší už od loňska. Nejistota zavládla po nástupu nového ministra dopravy Zbyňka Stanjury, jestli na to ministerstvo peníze pustí nebo nikoliv. Zdá se, že nebude tak zle, jak to vypadá. Alespoň to tvrdí vedení náchodské radnice.

2.3.2013
SDÍLEJ:

Jan Birke.Foto: DENÍK/ Věra Sýkorová

Starosta města Náchoda Jan Birke se totiž sešel s ředitelem Správy Hradec Králové Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Markem Novotným. Vzájemně se informovali o postupu přípravných prací na uskutečnění dalších dopravních opatření v Náchodě. Cílem rozšíření a dalších úprav kruhových objezdů je zlepšení nejen průjezdu městem, ale také zvýšení bezpečnosti chodců.

Ředitel Novotný starostu ujistil, že na přípravě jednotlivých stavebních objektů se intenzivně pracuje a ŘSD se zahájením stavebních prací počítá v letošním roce.

„V letních měsících bychom chtěli zahájit nejprve výstavbu nového kruhového objezdu na silnici první třídy číslo 33 na křižovatce Polské ulici a ulice Kapitána Jaroše, který je z hlediska bezpečnosti chodců při přecházení státní komunikace poblíž hraničního přechodu s Polskem v tomto roce prioritou. Následně budeme realizovat úpravu kruhové křižovatky u Itálie s pokračováním rekonstrukcí silnice první třídy číslo 14 na průtahu městem Náchod," uvedl Novotný.

Podle mluvčí náchodské radnice Niny Adlof je právě nyní podrobena detailnímu rozboru projektová dokumentace z hlediska optimalizace technického řešení. Majetkoprávně se také řeší přípravy pozemků dotčených stavbami, na čemž se podílí ŘSD i město.

„Jsem velmi rád, že obě zmíněné akce budou realizovány v letošním roce. A to i s ohledem na připravovanou rekonstrukci nádraží, se kterou bezprostředně souvisí úprava kruhového objezdu u Itálie. Pan ředitel mě informoval také o záměru v rámci výběru dodavatele. Jednou z podmínek bude zkrácená lhůta na provedení stavby, tedy práce až do pozdních večerních hodin i o víkendech, aby doprovázející dopravní omezení byla co nejkratší," uvedl Jan Birke.

Stavební práce se nepochybně promítnou do dopravní situace ve městě a na řidiče čeká celá řada komplikovaných objízdných tras. „Proto bude průběhu prací věnována maximální pozornost, a to nejen ze strany investora, tedy ŘSD. Výsledný efekt bude z hlediska zvýšení bezpečnosti všech účastníků provozu jednoznačně pozitivní," dodal starosta Birke.

V dalších etapách město Náchod plánuje společně s ŘSD rekonstrukce kruhových křižovatek u Čedoku a u Slávie, komunikace I/14 až na Plhovské náměstí a kompletní opravu průtahu městem na Pražské ulici.

(bed)

Autor: Pavel Bednář

2.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení