Představila se státní i městská policie, profesionální i dobrovolní hasiči a zdravotnická záchranná služba.

Představily se složky záchranného systému

Policie České republiky představila zásahová vozidla včetně motocyklu s laserovým radarem na stíhání neukázněných hříšníků a letošní novinku jízdní kolo. Nechyběly ani ukázky vybavení kriminalistů či jednotky rychlého nasazení, včetně předvedení nejnovějších zbraní.

Hasiči představili techniku se kterou zasahují u požárů, ale také u dopravních nehod a jiných mimořádných událostí.

Zdravotnická záchranná služba přivezla na ukázku vozidla rychlé záchranné služby, která vyjíždějí k vážným případům.

Děti si mohly vše osahat a vyzkoušet

Děti tak měly možnost si osahat veškerou techniku a posadit se do služebních vozidel i na motocykly. Ty odvážné se nechaly vyzvednout na vysokozdvižné plošině nad hřiště a sledovaly pohyb dole z ptačí perspektivy.

Během dopoledne se na dopravním hřišti uskutečnilo i několik praktických ukázek, při nichž policie předvedla ukázky zásahů se služebními psy. Atraktivní podívanou se stalo dopadení a zneškodnění nebezpečného pachatele, jenž přepadl banku. Pozornost zejména chlapců upoutaly nacvičené chvaty sebeobrany.

Za body v soutěžích získaly ceny

V areálu hřiště se konala po celou dobu akce i řada soutěží. Na některých stanovištích se odpovídalo na otázky z dopravy či z bezpečného chování, na jiných si soutěžící vyzkoušeli svoji šikovnost, rychlost a sílu. Za každý splněný úkol obdržely u organizátorů body, které si potom mohly vyměnit za různé větší či menší připravené ceny.

Pěkné slunečné počasí přilákalo na Dětské dopravní hřiště v Bělovsi přes tisícovku návštěvníků. Většinu z nich tvořily děti, které byly nejen z ukázek, ale i z techniky a soutěží doslova nadšené. (jim)