"Škola si tak připomněla již 135. výročí svého založení a 105. výročí zahájení výuky v budově Na Ptákách," prozradil důvod oslavy zástupce ředitele SŠŘ Jaroměř Miloš Tichý.

Návštěvníci si kromě stálé výstavy prací žáků prohlédli expozice jednotlivých učebních oborů, které pro ně byly připraveny ve třídách, a mohli si tak vytvořit představu o historii i současnosti výuky a o výsledcích vzdělávání. Na dvoře pak pro ně byly připraveny ukázky řemesel, kde čalouníci vyšívali knoflíky, kováři okovali koně, kovali u výhní, razili se pamětní mince, tesaři opracovávali trámy, ohýbali napařené dřevo a keramičky točily keramiku na hrnčířském kruhu. V sobotu pak páteční aktivity doplnil kulturní program, na uzavřené komunikaci proběhla výstava historické i soudobé zemědělské techniky, proběhla mnohá srdečná setkání po letech.

"Že se oslava skutečně vydařila potvrdily reakce účastníků, učitelů i dětí. Oslava to byla velká a vydařená. Více než 1500 párů bot, které na chodbách zanechaly svoje stopy, jsou jasným důkazem, že se energie a čas všech, kdo se na její přípravě podíleli, vyplatila," uzavřel ohlédnutí za oslavou Miloš Tichý.