Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Střední školy lákají žáky k nakouknutí

Náchodsko - Řada středních škol otevírá během ledna a února naposledy své brány, aby si je mohli prohlédnout žáci, než se definitivně rozhodnou, na jaké školy podají přihlášky.

16.1.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Obchodní akademie Náchod bude mít další den otevřených dveří 23. ledna od 10 do 17 hodin. Představí se na něm takzvané fiktivní firmy, které na škole působí. Díky nim se studenti prakticky učí, jak podnikat a rozvíjet firmu se vším všudy. Dalším bonusem dne otevřených dveří jsou zkoušky. „U nás si lze vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto a zjistit, jak jsou žáci k přijímacím zkouškám připraveni," uvedla ředitelka školy Věra Svatošová.

„Dosud mám v živé paměti nervozitu z přijímacích zkoušek, která by byla určitě větší, kdybych si je předem nevyzkoušela během dne otevřených dveří," sdělila Adéla Křupalová, studentka prvního ročníku.

Střední škola oděvní, služeb a ekonomiky v Červeném Kostelci zve na dny otevřených dveří ve dnech 24. a 25. ledna, v pátek od 9 do 14 hodin a v sobotu od 9 do 11 hodin. Zpestřením zde bude módní přehlídka, která začne v 10 hodin. Škola se chlubí například tím, že jako jediná krajská střední škola získala od zaměstnavatelů regionu, kteří mají zájem, aby její vzdělávací obory byly vyučovány, finanční podporu na prospěchová stipendia maturitních oboru. Také na červenokostelecké škole fungují fiktivní firmy a studenti sklízí úspěchy i v oděvním oboru.

Představí se řemeslo i stavařina

Den otevřených dveří bude ještě mít také Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební arch. Jana Letzela v Náchodě. Odpolední setkání vyučujících a zájemců o studium spojené s prohlídkou školy se uskuteční ve středu 22. ledna v čase od 13.00 do 17.00 hodin.

Na Střední řemeslné škole v Jaroměři měli den otevřených dveří už v minulém týdnu, další však bude 3. února, a to od 9.00 do 12.00 hodin. Prohlídku lze spojit se získáním informací o vzdělávání v oborech truhlář, tesař, opravář zemědělských strojů, podkovář a zemědělský kovář, umělecký kovář, zámečník a pasíř, umělecký keramik.

Řada dalších středních škol dny otevřených dveří měla už v listopadu či prosinci.

Na Střední průmyslové škole Hronov, stejně jako asi i v jiných školách, otevřou dveře zájemcům i jindy než v oficiálně stanovené dny. „Uchazeči o studium se mohou po domluvě přijít podívat kdykoliv," uvedla Jana Maslikiewiczová, zástupkyně ředitele školy.

Co čeká uchazeče u zkoušek?

Mezi školy, které už mají den otevřených dveří za sebou, patří třeba Gymnázium v Broumově. Na co se třeba zde mají studenti k přijímacímu řízení připravit?

„Krajský úřad Královéhradeckého kraje doporučil všem ředitelům gymnázií a lyceí, aby uchazeči o tyto školy konali v celém kraji jednotnou přijímací zkoušku. Na čtyřleté gymnázium to bude zkouška z obecných studijních předpokladů a z českého jazyka. Na osmileté gymnázium zkouška z obecných studijních předpokladů. Ředitel školy k těmto dvěma zkouškám může přidat další na větších gymnáziích budou ředitelé přidávat ještě zkoušku z matematiky. Na Gymnázium v Broumově budou do čtyřletého oboru jen obecné studijní předpoklady a český jazyk, do osmiletého oboru jen obecné studijní předpoklady," sdělil Karel Výravský, ředitel Gymnázia Broumov.

Gymnázium bude ještě před zkouškami pro uchazeče zdarma pořádat vlastní přípravné kurzy, a to jak do čtyřletého, tak i do osmiletého studia. Přípravné kurzy se budou konat 27. února a 5. března vždy od 14.00 hodin v budově školy.

Zájemci si mohou testy na gymnázia vyzkoušet také on-line. Sadu testů z minulých let zpřístupňuje společnost, která bude jednotné testy organizovat. Výhodou je třeba možnost porovnat výsledky s reálnými výsledky účastníků přijímacích zkoušek, které proběhly v uplynulých letech, či možnost procvičování problémových oblastí tematickými testy.

Uchazeči o studium na střední škole mohou podat dvě přihlášky, většinou do 15. března.

Kdy do škol nakouknout?

Obchodní akademie Náchod

23. ledna

Střední škola oděvní, služeb a ekonomiky Červený Kostelec

24. a 25. ledna

Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební arch. Jana Letzela v Náchodě

22. ledna

Střední řemeslná škola v Jaroměři

3. února

Autor: Pavel Bednář

16.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adolf Klepš

Na kandidátce TOP 09 zůstalo jméno Adolfa Klepše

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Nahodil Náchod konečně motory?

Náchodsko - Až v pátém kole se dočkali premiérového vítězství v letošním ročníku Krajské ligy mužů hokejisté Náchoda. O překvapení se pak postaral Hronov, který zvítězil na horkém ledě Nové Paky. Bez vstřeleného gólu a bez bodů se naopak vraceli z Třebechovic hokejisté Jaroměře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení