„Nikdo z nás netušil, jak moc se nás tato tragédie dotkne v osobních životech. Jednou z obětí se stala Anetka Richterová. Milovaná dcera a ségra, usměvavá a za všech okolností vždy upřímná kamarádka a aktivní členka našeho sboru, našeho týmu. Byla součástí každého jednoho z nás. Dovolte nám touto cestou vyjádřit slova lítosti, upřímné soustrasti a čest její památce. Anetka se zapsala do našich srdcí, ať už v našem hasičském kolektivu nebo v tom Kameneckém,“ píše se ve vyjádření Sboru dobrovolných hasičů Velichovky.

Minuta ticha za oběti hrůzného útoku:

Zdroj: Deník/Jiří Řezník

Na sociálních sítích se kromě mnoha vyjádření soustrasti objevila výzva k finanční pomoci rodině dívky. Sbírku založil kamarád jejího bratra Lukáš Zajíček.

Přispět přes portál Donio.cz můžete zde

Střelba v centru Prahy 21. prosince.
Ondřej přijel vyzvednout sestru na fakultu. Teď o ní nemá žádné zprávy

„Jezdíme spolu na montáže. Je mladý, šikovný, pracovitý, sportuje je dobrovolným hasičem, prostě správný kluk. Ondra a jeho blízcí, budou potřebovat jít dál. V této šílené tragédii toho budou řešit spoustu a to poslední je, aby ještě museli shánět peníze,“ uvádí Zajíček, podle kterého budou peníze použity na psychologickou pomoc nebo náklady s posledním rozloučením.

Jan Dlask
Při střelbě v Praze zahynul prof. Jan Dlask, pocházel z Pardubic, také zde učil