"Rádi bychom vám předali štrúdly, které jsme pekli v rámci akce Pečeme pro jabloň. Rozhodli jsem se podpořit i ty, kteří to v současné chvíli potřebují a to zdravotníci v Oblastní nemocnici Náchod rozhodně jsou. Alespoň takto symbolicky bychom vám rádi poděkovali za vaši práci." Tato věta dnes zaznělo mnohokrát na odděleních z úst Mirky Soldánové, která se zhostila distribuční role.

"Strašně moc děkujeme. Jen jak bude chvilička klidu a budeme si moci dát kafíčko, tak si štrúdl k němu rádi nakrájíme," byli potěšeni zdravotníci zpestřením jídelníčku. To potvrdil i ředitel nemocnice Jan Mach. "Každá maličkost, která dokáže zdravotníkům zpříjemnit den, kdy pečují o množství pacientů, tak je vítanou pomocí."

Jabloň U Lidmanů do poslední únorové neděle může sbírat hlasy v soutěži Strom roku. V její cestě evropským kolem ji mezi silnými kandidáty pomáhal i happening Pečeme pro jabloň, který až do konce února provoní české domácnosti jablky a skořicí. "Naše obrovské poděkování patří vám všem, kteří jste se narychlo zapojili a včera napekli štrúdly, které jste nám dnes donesli na náměstí v Polici nad Metují a v Hronově, peklo se také v Machově. Těch štrúdlů bylo celkem neuvěřitelných 65! Jste úžasní. Moc si vážíme vaší pomoci a jsme šťastní, že jabloň má takový přesah," vzkázala Mirka Soldánová všem přispěvovatelům.