Od té doby došlo ve zmíněné situaci k dalšímu posunu a zastupitelé města mohli na svém minulém veřejném zasedání zhlédnout první vyhledávací studii nového pečovatelského domu (na snímku) umístěného v lokalitě na Letné.


„Tato vyhledávácí studie počítá zatím s rozdělením pečovatelského domu do tří objektů, ve kterých by bylo dohromady k dispozici asi 48 bytů. Jeden objekt by byl třípodlažní s klasickým výtahem. Další dva by pak byly dvoupodlažní a řešeny tak, že by se do prvního patra mohlo vstoupit přímo z venku prostřednictvím postaveného můstku,“ popsal jednu z možností podoby domu, která však není konečná, starosta města Petr Mědílek. Podle jeho dalších slov by se situace okolo nového objektu měla dále řešit vypracováním dalších potřebných dokumentací, které by podaly co nejvíce informací. Město má letos na dokumentace v rozpočtu vyhrazeno asi 500 tisíc korun.


„Další peníze určené na dokumentace by se mohly objevit zřejmě v rozpočtu příštího roku. Až budou všechny podklady hotové a budeme vědět, jak bude nový pečovatelský dům vypadat v úplně konečné fázi, budeme hledat možnosti získání státní dotace,“ uvedl Petr Mědílek. (kub)