Pálenky ke koštování přivážejí místní i přespolní, věhlas se rozšířil i do sousedního Polska. Ke všemu je to událost veselá, která stmeluje sousedské vztahy. A o to jde zdejším spolkům, které organizují řadu dalších akcí, především. Aby se lidé bavili a drželi pospolu.

Kulturní dům v Martínkovicích se hodinu po poledni začal plnit. Přibývali příchozí i lahve s destiláty. Letos se ochutnávalo 82 domácích pálenek ze švestek, meruněk, jablek, hrušek, třešní a směsi ovoce.

Pálenku do sebe nemůžete jen tak „hodit“. Kontrolovalo se zabarvení, posuzovaly se především vůně i chuť. Vzorky se prokládaly uzeným, tlačenkou, domácími zákusky, chlebem i řízkem.

S meruňkovicí přišel zkusit štěstí i předseda zdejšího klubu důchodců Evžen Müller. „Meruňky jsem nasbíral u sestřenice od Brna. Byly tak zralé, že jsem je dával rovnou do sudu a když jsem je přivezl domů, už to v sudu bublalo,“ líčil s úsměvem a postupně ochutnával vzorky soutěžních pálenek a chválil jejich kvalitu.

S tou byla spokojená i odborná porota. „Rok od roku jsou přihlášené pálenky lepší a lepší. Dělá nám to radost,“ shodli se porotci Jaroslav Čapek z Nového Města nad Metují a Bohuslav Pokorný z Martínkovic. Oba jsou odborníci na slovo vzatí a v šestičlenné porotě působí od prvního ročníku. „Správná pálenka musí vonět, nesmí pálit a musí být lahodná. Někdo má rád švestky, jiný hrušky či jablka. Já mám rád mirabelky, protože mají krásnou mandlovou vůni,“ usmíval se „šéf“ poroty a provozovatel místní pěstitelské palírny Bohuslav Pokorný a připomněl, že základem dobré pálenky je kvalitní zdravé ovoce a z něho dobře připravený kvas, který se následně v pálenici vypálí.

Porotci měli nelehký úkol. Museli zkontrolovat všechny vzorky, a to za několika podmínek. Jednou z nich třeba bylo, aby alespoň jeden z poroty byl na závěr ve stavu, kdy bude schopný vyhlásit výsledky.

Martínkovický košt pálenek pořádají Martínkovické hraběnky a Přátelé, zdejší spolky za podpory obce. Akci před lety vymysleli chlapi v hospodě. „V obci se totiž otevřela pěstitelská palírna a místní se hecovali, kdo má lepší pálenku. Košt měl jejich výrobky ohodnotit,“ vysvětlila Šárka Řeřábková, jedna z organizátorek. Potvrdila také, že za ta léta se z akce stala jedna z nejoblíbenějších. „Nechceme pít, abychom padali, ale abychom se povznášeli,“ dodala se smíchem.

Příchozí, kteří přinesli vzorek, se navíc mohli zapojit i do soutěže, ve které poznávali tu svoji pálenku. A některým se to i podařilo.

Ilustrační foto.
Cesta z města po náchodsku