Třeba Svatojánská noc v Městském muzeu v Novém Městě nad Metují už dnes večer. Zástupkyně ředitele muzea Monika Mrázková informovala, že od osmnácté hodiny se tam konají kostýmované prohlídky, hledat se bude svatojánský poklad, návštěvníci spatří i výstavu „Ložnice našich babiček". Dokonce se budou opékat špekáčky. Prohlídky začínají každou půlhodinu. V doprovodném programu vystoupí dramatický kroužek žáků ZŠ Malecí a pěvecký sbor Terénní berušky ZŠ Krčín.

To ve Žďáru nad Metují zítra pořádají Svatojánský jarmark spojený s pečením vola. Akce začne od deváté hodiny na návsi a v přilehlém prostranství, u staré kovárny a u hasičské zbrojnice. Občerstvení láká na mnoho druhů, krom myslivecké kuchyně se nabídnou i pokrmy z pečeného vola na několik způsobů.

Připraven je bohatý doprovodný program. Na návštěvníky čekají loutková představení pro děti či vystoupení dětí ze základní školy, pečení ryb na bývalém koupališti a řada dalšího. Večer bude zábava s country skupinou Zelenáči.

V neděli večer na zájemce čeká opravdu výjimečný magický zážitek v Novém Hrádku. Svatojánská noc se tam bude konat na zřícenině hradu Frymburku. Od devíti hodin večer se bude pálit svatojánský oheň a na něm se budou opékat buřty, které si lidé musí přinést s sebou z vlastních zdrojů.

Návštěvníci také budou pozorovat první svatojánské broučky v hradním příkopu a v okolí zříceniny hradu. To vše až do čtvrt na jedenáct večer. Následně, až odbije půl jedenáctá večer, bude novohrádecký farář František Hofman sloužit svatojánskou mši. A ne tak ledajakou, ale při svíčkách na hradním nádvoří.