Marné pátrání

Manželé se 11. září letošního roku vraceli z procházky zpět do kempu a kolem čtrnácté hodiny se žena od svého muže odpojila v lese. Ten jí ani za pomoci dalších lidí nemohl najít. Zhruba v šestnáct hodin byla jeho manželka viděna náhodnými svědky na silnici vzdálené v asi čtyři kilometry vzdálené obci Suchý Důl. Přibližně v 18 hodin byl případ ztracené ženy nahlášen policii, která v počtu zhruba šedesáti mužů včetně psovodů začala prohledávat okolí. Intenzivní pátrání trvalo čtyři dny, ale bez žádoucího výsledku. „Po mamince bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Vzhledem k tomu, že Suchý Důl je vzdálen asi deset kilometrů od polských hranic, zkoušeli jsme pátrat i v tamních pohraničních městech, nehledě na to, že byl případ prostřednictvím Interpolu předán do Polska. Z naší strany jsme zkoušeli také všechno možné, rozvěsili její fotografie s informací o ztracení ve velkých východočeských městech, pátrali v blízkých Broumovských stěnách, obvolávali nemocnice a podobně. Bez výsledku,“ uvedl syn nezvěstné Radek Spal.

Viděna svědky

Tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová potvrdila, že Jana Spalová přijela s manželem na dovolenou do chatové kolonie Zděřina. „Manželé se kolem třetí hodiny odpoledne rozdělili. I když byla o něco později viděna náhodnými svědky, od té doby je nezvěstná,“ konstatovala mluvčí policie.


Podle sdělení manžela a synů mohla mít Jana Spalová potíže s orientací. „Brali jsme v úvahu také variantu, že by se mohla pohybovat i na jiných místech republiky,“ řekla nám mluvčí Prachařová.


Nezvěstná Jana Spalová má 61 roků, je štíhlé postavy, vlasy má odbarvené na rudo, nyní by je mohla mít již šedé. V době, kdy se ztratila měla na sobě modrou šusťákovou soupravu s bílým lemem a měla u sebe kabelku.


„Pokud by měl někdo jakoukoliv informaci, kde se pohřešovaná Jana Spalová může nacházet, ať ji sdělí na linku 158,“ vyzývá občany tisková mluvčí policie Eva Prachařová.