Kdo chce vidět pana ředitele - ba dokonce si ho prohlížet - nechť se dostaví tentokrát ne do školy, ale v určené dny a hodiny na horní roh Mírového náměstí v Broumově. Maturující studenti se rozhodli pro inspiraci „živými obrazy“ a namísto běžných portrétních snímků představují ve výkladní skříni sami sebe…

Několikrát týdně (vždy od 13.30 do 13.50 hodin) se promění dvě výlohy obchodu s látkami v neobvyklou „maškarní“ scénu, kdy na kolemjdoucí vesele mává tmavě oděný tým, opatřený výrazně bílými cedulkami se svými jmény.

Zvoucí letáky avizují „100% živé tablo“, a to platí nejen pro pózující studenty: stoprocentnost je také naplněna účastí mladé paní třídní učitelky Eva Kroupová a samozřejmě i ředitele Karla Výravského.

Po dvacetiminutovém pózování rozloží studenti své popisky na zem a do rohu postaví stojan s tablem, na kterém je skupinová fotografie třídy a několik momentek z prvního živého představení.

Přestože scéna zůstává opuštěna, není prázdná. „Svým úsporným a přitom plně vypovídajícím pojednáním oživuje do tiché memorie a zároveň probouzí zvědavost na budoucnost. Tento druhý rozměr dodává věci celistvost… Kolemjdoucí se občas zastaví i ve večerních hodinách a pochvalu za netradiční nápad zbývá ještě doplnit jedním ,neodborným’ postřehem: nejen studenti, ale i přihlížející veřejnost oceňuje, že s tímto veselým provedením splynuli i oba dospělí,“ říká učitel Gymnázia Broumov a výtvarný teoretik Petr Staněk.

Poslední možnost prohlédnout si živé tablo oktávy bude v pátek 30. dubna - na „čarodějnice“ od 13.30 hodin. Ředitel Karel Výravský je k vidění nepřetržitě: naproti přes náměstí ve svém fotoduplikátu na maturitním tablu čtvrtého ročníku…