Osmadvacet dětí rozdělených do čtyř posádek pojmenovaných Trosečníci, Blugamp, Piráti Červeného moře a Pirátský lebkouni se každý den v doprovodu svých instruktorů „plaví“ na dva ostrovy. Na nich všichni plní různé úkoly, aby se mohli na konci tábora dostat na Ostrov pirátů, který ukrývá poklad.

Prožívají hry

„Celý tábor jsme zahájili scénkou o pirátovi, jenž našel mapu k cestě za pokladem a shromáždil k sobě další piráty, aby mohli všichni společně za bohatstvím vyrazit. Během tábora pak děti procházejí různými soutěžemi. Měli jsme tu například hru s vodu, kdy úkolem každé skupiny bylo co nejvíce zmáchat ostatní oddíly. Táborníci si také vyráběli vlajku, příšery z krabic a podobně,“ sdělila programová vedoucí tábora Michaela Vachová.

Těší se na poklad

Doplnila, že dnes na děti čeká celodenní výlet na Ostaš a večer poté noční hra Majáky, opékání a spaní na Háčku. Celý tábor by pak měla zítra ukončit Pirátská olympiáda a cesta za pokladem.
Právě pokladu, jehož obsah je zatím velkým tajemstvím, se již mnohé děti nemohou dočkat. „Na poklad se těším ze všeho nejvíc. Jinak mě také baví hry. Na táboře se mně celkově líbí. Byl jsem tu již čtyřikrát,“ prozradil Patrik Rumkas z Červeného Kostelce.

Mají volná místa

Na Háčku proběhnou o těchto letních prázdninách ještě tři pětidenní turnusy příměstských dětských táborů. Turnus s názvem Madagaskar startuje 30. července.


„Od 6. srpna je pak připraven tábor s názvem Vzhůru do pohádky a ještě dál. Zde máme pro zájemce ještě tři místa volná. Letošní příměstské tábory pak ukončí turnus Hvězdná brána, kde je místo ještě pro jedno dítě,“ informovala nás hlavní vedoucí červenokosteleckých táborů na Háčku Markéta Šolcová.