A právě o ty není na tomto táboře, který se letos usídlil v lůně krásné přírody již po šestatřicáté, rozhodně nouze. Vedoucí, kteří se o 40 ratolestí starají, totiž připravili opět bohatý program již tradičně navíc okořeněný celotáborovou hrou.

 

Hry i dovednosti

„Celotáborovku máme letos na téma Rytíři kulatého stolu, hledání Svatého Grálu. Každý den probíhá v rámci celotáborové hry jedna soutěž. Za její splnění dostávají oddíly barevné měšce, které si věší na trojhránek u stanů. Podle nich pak na konci tábora poznáme, kdo měl kolik bodů,“ sdělil hlavní vedoucí Radek Mataj. Podle jeho dalších slov se však táborníci během třítýdenního pobytu v přírodě nevyhnou ani nočním hrám či hlídkám a získají také řadu potřebných dovedností. Naučí se prý například, jak správně postavit táborák, příjdou na kloub zdravovědě, morseovce, šifrám, vázání úzlů, správnému balení batohu a podobně. „Den také začínáme již po půl osmé rozcvičkou. Letos jsem chtěl děti trochu více protáhnou, a tak chodíme běhat a poté ještě provádíme různé cviky,“ doplnil Radek Mataj.

 

Zrušit rozcvičky

Právě rozcvičky by mnozí táborníci nejraději vynechali. Mezi ně patří i desetiletý Patrik Skácel a dvanáctiletá Nikola Hájková.


„Rozcvičky jsou prostě strašný. Jinak se mi tady ale moc líbí. Jsem tu poprvé a nejvíce mě bavilo, když jsme se koupali v rybníce,“ pochvalovala si Nikola. Patrik pak poznává krásu tábora již podruhé. „Nejraději mám spaní ve staně a také hry. Rozcvičky a budíček bych ale opravdu zrušil,“ konstatoval Patrik.