Blízcí se snaží taxikáře Jiřího Pokorného opakovaně kontaktovat, ale marně. Jeho telefon je stále nedostupný, není k zastižení ve své kanceláři, ani doma. Jihlavští taxikáři, s nimiž reportér Deníku mluvil, se obávají o jeho život.

„Naposledy jsem s ním mluvil asi minulou středu. Vedli jsme obvyklé řeči. Nevšiml jsem si, že by byl nějak nesvůj, ani se nesvěřoval s žádnými problémy. Byl celkem v pohodě,“ zalovil v paměti jeden z taxikářů.

„Slyšel jsem, že prý měl naložit nějaké podezřelé lidi, kteří mu měli slíbit, že mu vystrojí oslavu k jeho narozeninám. Tou dobou u sebe mohl mít tržbu za celý týden,“ přidal svůj poznatek další taxikář.

Podle kolegů je zmizení Pokorného divné i s ohledem na skutečnost, že měl mít v kanceláři v Komenského ulici kočku. „Byla za námi nějaká příbuzná, která ho sháněla, aby se mohla o kočku postarat,“ vzpomněl si jeden z taxikářů.

Jiří Pokorný měl jednašedesáté narozeniny 18. května. Naposledy ho viděl jeho známý ve čtvrtek 16. května časně ráno. Na schůzku, kterou měl domluvenou na tentýž den večer, už ale nedorazil. Od té doby muže nikdo neviděl.

Výcvikový areál Ministerstva vnitra u Třeště
Stavba Vysočiny: o hlasy bojuje i unikátní areál s falešným nádražím u Třeště

V pondělí 20. května pak jeho pohřešování nahlásila policii jeho přítelkyně. Teprve včera policie zveřejnila výzvu, jejíž prostřednictvím žádá o pomoc veřejnost.

„Pohřešovaný muž užívá osobní vozidlo značky Opel Astra Caravan registrační značky 2J3 1055 zelené barvy a je opatřeno polepy TAXI – stěhování. Není vyloučeno, že by se mohl vyskytovat na Náchodsku, proto cílíme výzvy a pátrání i do této oblasti,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jiří Pokorný je 160 centimetrů vysoký a má střední postavu, modré oči, krátké hnědé prošedivělé vlasy a nosí krátký šedý plnovous. Trvale žije v obci Lípa na Havlíčkobrodsku, ale přechodně pobýval v Jihlavě na ulici Kainarova.

Ilustrační foto.
Silné bouřky na Vysočině: meteorologové varují před přívalovými dešti

„Policisté provedli prověrky zdravotnických zařízení, zkontaktovali blízké osoby, provedli další prověrky u jeho zaměstnavatele, ale zatím všechna opatření jsou bez kladného výsledku. Pokud by měli občané informaci o pohřešovaném muži, případně věděli, kde se nachází jeho vozidlo, mohou kontaktovat linku 158,“ vyzývá mluvčí veřejnost.

Mohlo by vás zajímat: Supercela na Jihlavsku: zahrádkáři z Telče sčítají škody po krupobití

 

Zdroj: Stanislav Máca, Ivana Vavřinová